Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincs lúdtalpam, de hordjak...

Nincs lúdtalpam, de hordjak lúdtalpbetétet, van értelme?

Figyelt kérdés

Nekem ez kissé ellentmondásos, nem tudom, jót tennék-e vele. Szokott fájni a talpam és a bokám alatti terület az egyik lábamon, orvos mondta, hogy vegyek lúdtalpbetétet. Igaz, utána megállapította, hogy nincs lúdtalpam, sőt "gyönyörű" a lábboltozatom.

Vennék is én, ha kell, de ha egyébként egészséges a lábam, akkor nem lesz kényelmetlen a lúdtalpbetét? Fogok tudni abban járni? És nem fog a talpam izma elgyengülni, ha a betét fogja tartani? Egyáltalán van ennek valami értelme az én esetemben?


2019. máj. 27. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne vegyél, de olyan cipőt/szandált hordj, ami anatómiailag formázott talpbetéttel ellátott, és így képes a megfelelő alátámasztási pontokon megtámasztani a lábat.
2019. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs lúdtalpad, akkor teljesen felesleges. Vegyél jó minőségű cipőt, szandált. Mondjuk a doki is érdekes tanácsot adott, ráadásul utólag derítette ki, hogy nincs is lúdtalpad. Akkor se mondta, hogy akkor nem kell?
2019. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sportcipő jó lehet? Olvastam, hogy van olyan, ami különféle lábállásokra van kitalálva, csak azt nem tudom, hogy ezt a belső betéttel támasztják meg, vagy ez valami teljesen más.

#2 Az orvos nem mondta. Nekem meg volt annyi más kérdés a fejemben, hogy nemis foglalkoztam vele, hogy megkérdezzem.

2019. máj. 27. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen, vannak olyan sportcipők, amelyek úgy vannak kialakítva belül, hogy felveszik a talp alakját. Az a baj, hogy drágák. Inkább azt kellene kiderítened, utánajárnod, hogy mitől fáj csak az egyik bokád-talpad. Háziorvosnál voltál csak? Ő javasolta a betétet? Mert akkor kérj beutalót ortopédiára. Gondolom, még fiatal vagy, jobb előbb kideríteni, mi okozza, mint később, mert gerincproblémáid is lehetnek miatta idővel.
2019. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!