Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegy eltávolítása 18 év...

Anyajegy eltávolítása 18 év alatt az sztkban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van két anyajegyem amely eléggé gátol engem, ezért szeretném leszedetni.Az egyik lapos és 1cm átmérőjű, a másik kisebb és inkább szemölcs jellegű. Azt olvastam itt,hogy az sztkban ingyen leszedik ha van rá ok. Elméletileg egyik sem veszélyes, viszont a többször beleakadok, vagy dörzsölődik valamivel, viszket. Emellett félek is egy kicsit, főleg az előbbi esetében a kinézete miatt. Az egészben annyi a gond, hogy még nem vagy 18 éves. Pár hónap múlva leszek annyi. Gondoltam, bemegyek az sztk-ba a bőrgyógyászatra aki vagy tovább küldd vagy leszedi nekem. /Tehát itt most az ingyenes megoldáson gondolkozok elsősorban/. A heg nem érdekel, mivel inkább mint az anyajegy. Itt már csak az a kérdés, hogy 18 év alatt megcsinálják e szülői beleegyezés nélkül? A szüleimet nem szeretném bevonni, nagyon kínosnak érzem ezt. Ilyen vagy ehhez hasonló dolgokról sosincs nálunk szó. Úgy gondolom, hogy egyedül is el tudnám intézni és nekik nem is kell róla tudni. Ha mást nem megvárom még betöltöm a 18-at,de minél előbb jó lenne...

Aki szintén az sztk-s megoldás mellett döntött le tudná nekem írni,hogy pontosan hogyan zajlott az egész. Hány napot vett igénybe? (Mármint, hogy azonnal megcsinálták vagy vissza kellett menni?) Mennyi a gyógyulási idő stb? És persze a fő kérdésem az,hogy 18 éves kor alatt leszedik e szülői beleegyezés nélkül?



2019. máj. 28. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Először bőrgyógyászhoz kell menni, aki beutal a sebészetre. Szóval nem csinálják meg rögtön, bőrgyógyászatra is kell időpont és aztán a sebészetre is.

Gyógyulási idő leginkább attól függ, hogy hol vannak. 1-2 hétig van bent a varrat általában.

Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy 18 éves kor alatt hogy megy ez.

2019. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel ez is műtéti beavatkozásnak számít,a beleegyezési papírt egyik szülődnek kell alá írni .
2019. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az anyajegy dörzsölődik és beleakad mindenfélébe, akkor nagyon is indokolt az eltávolítása, már csak egészségügyi szempontból is. Szerintem érdemes belevonnod a szüleidet, ne fogd fel kínosnak.
2019. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kínos főleg ha akdályoz dolgokban, tesómnak is emiatt kellett eltávolítani azért meg is sérülhet ha kiálló stb jobb ha megszabadulsz tőle
2019. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!