Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek volt olyan hogy felnőtt...

Nektek volt olyan hogy felnőttként nőtt a labfejetek? Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Elég zavaró, az év elején a cipőm még jó volt most már nagyon nyom, így 42es kéne, ami viszont alig van. Nen híztam, nem volt sérülésem. Így ránézésre szélesebb lett, az egyetlen dolog amit el tudok képzelni, hogy a sok mezítlábazás miatt kilapult... Szerintetek valahogy visszakaphatnam a kisebb, noiesebb labfejem? Mással történt ilyen?

2019. máj. 30. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkivel az történik, hogy az u.n. harántboltozat lelapul és minden lábközépcsont vége érinti a talajt, kiszélesedik elől a lábfej. A testsúly növekedése, álló munkavégzés, magassarkú cipő viselése gyorsítja a folyamatot.
2019. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előttem hosszászóló szerintem a lúdtalpra gondolt (egyszerűen megfogalmazva) és igaza lehet.


Nekem az lenne a kérdésem, hogy más testrésznél észleltél-e minimális változást? Kezek, áll, arcsont? Endokrin betegség is állhat mögötte, ha felnőtt korban bizonyos okból növekszik a növekedési hormon termelődése az akromegáliát okozhat. De, ha csak a lábadat észlelted, akkor nem kell tartanod tőle.

2019. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a terhesség alatti lábnövekedést hallottam eddig (+ 1 szám). De a lúdtalp vagy a bokasüllyedés is okozhatja
2019. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanez a problémám,Nem vagyok elhízva,mégis nagyobb lett a lábam és pont az a gond,hogy a női méret határán voltam a 41 es lábammal. Sok cipőből már 42 es kell,ami viszont alig van.
2020. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Terhesség után jártam így. Azzal magyarázta a biológus bnőm, hogy a relaxin hormon, ami engedi a medencét tágulni és "szétcsúszni", no az nem csak helyileg hat, hanem mindenütt.

Nekem a gyógyszandál viselése segített, de nem ment vissza teljesen a korábbi méretre, van amiből már tudom hordani a régi 39eseimet, de ha tutira akarok menni, inkább 40-t veszek azóta.

2020. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!