Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ha elfáradok hazafelé...

Normális ha elfáradok hazafelé munkából a biciklin?

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén hangzik. Szóval: május 1.- vel kezdtem el teljes munkaidőben dolgozni. Előtte 4 órában dolgoztam évekig. Ugyanazt a munkát végzem boltban dolgozom. Rengeteget kell járkálni. Egy hete vettem biciklit azóta biciklivel viszem reggel az oviba a gyereket aztán tekerek dolgozni. Odafele lejtős az út visszafele fölfele megy egy kicsit. Évek óta nem bringázz tam nem volt biciklim. Viszont Mielőtt elkezdtem teljes munkaidőben dolgozni 4 5 alkalommal futottam hetente minimum három kilométert maximum 10 kilométert futás onként. Most sajnos három De legtöbbször két alkalommal tudok futni és akkor is csak rövid távú t tíz kilométert Nem sikerült még futnom. Plusz hozzátartozik hogy március közepén volt egy műtétem és április közepétől kezdtem el újra futni. szedek Vitaminokat és megpróbálok egészségesen étkezni. Szeretnék elmenni futni munka után de Eléggé fáradt vagyok Miután hazaérek biciklivel. Általában 10 től 6:00 ig dolgozok. Azóta reggel is hosszabb ideig tart mire felébredek reggel is érzem hogy fáradtan fáj a lábam. Bicajjal még nem mértem le Mennyi idő mire hazaérek de gyalog 25 perc alatt hazaértem mindig. Talán kicsit keveset alszok általában hét órát. Mit kéne tennem hogy kevésbé érezzem magam fáradtnak és el tudjak menni futni?
2019. jún. 7. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne terheld le ennyire a lábaidat.

A boltban való munka, ha nem kassában vagy akkor ácsorgás, minden izületedre rossz hatással van.

Mozogni akkor is kéne. Pl a haza bicajozás már egésszen jó sport, az leveszi a terhet sok izületedröl, és másfajta mozgás mint a járás vagy az állás. Ami még jobb lenne az úszás, föleg ácsorgásos munka után.


A másik, hogy kellene lazítások is bele, pl szaunázás, massziroztatás. Ès a megfelelö étkezés. Az, hogy egészségesen eszel még nem biztos, hogy a megfelelö minöségü és mennyiségü energiát biztosít neked.

2019. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a szomszéd településre tekertem át évekig, kivéve ha épp volt az úton hó. Oda-vissza nagyjából 30-35Km naponta. A melóhely meg olyan, hogy szinte szék se volt. annyit ültem, még megkajáltam.

25 perc gyalogút kb 2-3Km, bicajjal max 5-6 perc. Falun ez kimondottan közeli munkahelynek számít. Ez aktívan sportoló, futó embernek bemelegítő szint. Persze ez függ a műtéttől is, de ha 1 hónap után már futottál, akkor nem lehetett annyira vészes. Szóval nem teljesen természetes, ha enyitől kifáradsz, főleg ha fulladsz is. Ez lehet akár vérszegénység is. Tessék csináltatni egy nagylabort!

2019. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a 8 óra mászkálás-ácsorgás kombótól jobban elfáradnék, mint attól az 5 perc biciklizéstől... Ennek ellenére, ha eddig nem bringáztál, azt tudom elképzelni, hogy új izmaid fájnak. :)
2019. jún. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A verszegenysegre én is gondoltam. Terhesség alatt is vashianyos voltam. Próbálom pótolni. Mindig járkalok a boltban, plusz emlegetés is gyakori. Penztaron nagyon ritkán vagyok. Az úszás túl drága nekem.
2019. jún. 7. 21:10
 5/5 anonim válasza:
Igen
2023. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!