Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olvasó szemüvegkeretbe tudnak...

Olvasó szemüvegkeretbe tudnak csiszolni minuszos lencséket?

Figyelt kérdés

Vettem egy nagyon jó olvasószemüveget, ami nagyon tetszett és jólállt. Ráadásúl elég olcsó is volt. 2000ft.

de nekem minuszos a szemem. Nemsokára megyek látásvizsgálatra és ebbe a keretbe szeretném csiszoltatni az új lencséimet. De azonban most felmerült bennem az a kérdés h az olvasó szemüvegekbe csiszolna -e egyáltalán minuszos lencséket.


Hiszen ilyen keskeny műanyag keretet nem lehet látni az optikusoknál. keskeny szemüvegkeretek csak fémesben lehet kapni. a műanyagkeretek pedig inkább kerekdedek, vagyis nagyobbak.


köszi a válaszokat.



#olvasószemüvegkeret
2019. jún. 11. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletben lehet, DE nem véletlen hivják őket olcsó szemüvegnek, nem éri meg nem elég tartós, a folyamat közben könnyen tönkre mehet, lehet hogy pont ezért nem is vállalnák.

Egyébként is könnyen törik, mamám (plusszos szeme van és ilyen szemüvegeket használ) évi 5-6 használ el

2019. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát én tavaj ugy jártam h 30 000ft adtam ki egy keretre ami kiderült a becsiszolásánál h tönkre van menve.

össze-vissza javítgaták és plussz 30 000ft ba került.

amugy elég masszívnak látom. még a csavarjai is elég erősek. de mindenképpen megkérdem elötte az optikusokat.

köszi a választ.

2019. jún. 11. 21:07
 3/5 A kérdező kommentje:

nem lehet,mert az olvasószemcsiknek az anyaga másmijen mint ami az optikusoknál van. a csiszoláshoz a keretet is melegíteni kell. és ez az anyag nem bírja a melegytést.

de nagy szerencsémre találtam hasonló szemcsit. :)

2019. jún. 12. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Na örülök használd egészséggel
2019. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi. :) <3
2019. jún. 12. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!