Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek megszokom a...

Szerintetek megszokom a koronámat? Vajon lehet még csiszolni belőle ha nem érzem jónak?

Figyelt kérdés

Ma voltam a fogorvosnál. A metsző fogamra (az egyikre) koronát rakott a doktornő. (10 éve ki lett gyökérkezelve, és csúnyán elszíneződött ezért döntöttem a korona mellett.) A gondom az, hogy sehogy sem jó. Nem tudom összezárni rendesen a számat, így a rágás is fura. A fogat magát is nagyobbnak látom, de azzal még meg is tudnék békülni. De a korona belülről olyan vastag, hogy nagyon zavaró. Mondtam a dokinak, csiszolt is 1 kicsit. Aztán megint mondtam neki, hogy nem jó, megint csiszolt kicsit. Aztán megintcsak szóltam de akkor már 1 kicsit idegesnek láttam, mivel szerinte jó az úgy ahogy van. Nézegette azzal a papírdarabbal amikor összezárom a fogamat szerinte jó. De én érzem, hogy sz@r. :( Nagyon el vagyok keseredve. Nagyon igényes vagyok a fogaimra, rendbe tartom őket. 1 koronám van (azt 1 másik doki csinálta) hátul az egyik rágó fogam, de az első perctől tökéletes volt. Ez meg.

:( Vagy szerintetek megszokom? A nyomó érzés az ínyemnél gondolom el fog múlni. Nektek milyen volt amikor a metsző fogatokat csinálták?

Képet csatolok, látszik rajta a priblémám.


2018. febr. 13. 13:46
 1/9 A kérdező kommentje:
2018. febr. 13. 13:50
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Látszik, hogy nem egyforma vastagságú a 2 fogam. 1 nagy gömböt érzek a koronán. Nincs megfelelő íve a koronának. Azért fekete mert ugye ahogy momdtam a problémámat, elkezdte csiszolni, és gondolom belül nem fehér a fog hanem fekete. Nem tudom. Nem tudok semmit. Itt ülök és bőgök. Talán jobb volt amíg fekete volt. Kiadtam 25000 et és nem is jó. Magándoki csinálta ráadásul. Gondoltam én milyen jó lesz.

2018. febr. 13. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez műanyag korona. Ilyet én ideiglenesen kaptam. Porcelánt kellett volna kapnod aminek a kinézete és a vastagsága is olyan mint a saját fogadé.

Én ezt biztos nem fizettem volna ki.

2018. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Menj másik orvoshoz.
2018. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első reakcióm a képre: "ez valami vicc?" Mondd meg neki, hogy ilyen nincs, ezt a szart nem vagy hajlandó elfogadni és csinálja meg rendesen.
2018. febr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem bírtam tovább, délután felhívtam a régi dokimat. 10 évig jártam hozzá. Elment nyugdíjba, néha jár csak be a magánrendelőjébe. Ezért mentem másikhoz, meet tudtam, hogy nyugdíjas lett. Ennél a nőnél most voltam először. De többet nem megyek. Na szóval elmondtam a régi dokimnak, hogy mi a panaszom. Behívott estére. 1 kicsit lereszelt az alsó 2 fogamból ami a metsző fogak alatt van. Nem is látszik, de pont elég volt, hogy a gondomat megoldja. Végre össze tudom zárni a számat. :) Nagyon megkönnyebbültem! Kb 10 másodperc volt.

Annak a nőnek is csak ennyit kellett volna csinálnia, erre elkezdte csiszolni a koronát ami ugye fekete lett utána.

(Amúgy porcelán nem műanyag)

Ha már ott voltam 2 fogamat is betömte a nőhöz kellett volna menni 1 hét múlva, de oda tuti nem megyek többet.

A nyomó érzés megvan még mindig, gondolom azt meg kell szoknom. :(

A korona mivel vastag ezért nagyobb felületet nyom belülről azt nem tudom meg e fogom szokni. A nyelvemmel ugye érzem. Nincs meg a fogamnak az a szép íve. A jó dokim szerint a fogtechnikus hibázott, az nem csinálta jól meg.

Már mindegy várok egy pár napot. Ha nem javul, marad a nyomó érzés, akkor visszamegyek a jó dokimhoz, csináljon új koronát. És akkor buktam 25000et. De legalább utána jó lesz. Amúgy megnyugtatott, hogy a formája szép jó a méret (nekem szélesnek tűnik). De hiszek neki.

2018. febr. 13. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munka egy hányás már nem is haragudj. Ezt nem szabadott volna átadni. Annyira magas volt, hogy olyan sokat el kellett venni belőle, hoy a fém is kilátszik. Én fogászati asszisztens vagyok, de ha nálunk ilyen munkák lennének, elásnám magam szégyenemben :(
2018. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem lepontozva? B.sszátok meg komolyan. Ha nem hiszed el kérdező hogy ez műanyag akkor így jártál. Ugyanilyenem van most csak nekem 3 egymás mellett. És ilyet ideigleneset kapsz. Namindegy..
2018. febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam senkit se le se fel....
2018. febr. 15. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!