Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jobb oldali lágyéksérvvel...

Jobb oldali lágyéksérvvel lehet kerekparozni? Mennyi idő alatt záródik ki kb? A lágyéksérv kötő mennyit segít a helyzeten?

Figyelt kérdés

Most jött ki úgy érzem egy jobb oldali alhasi lágyéksérv nálam.

Vissza nyomhato kézzel, de ha állok akkor eléggé kituremkedik.

Ezért kérdezném ezeket a dolgokat!

Nyilván ha már úgy érzem akkor műtét, csak egyelőre nem tudok munkától távol lenni!

Köszönöm!



2019. jún. 13. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Minnél elöbb műtesd meg, ez nem játék,csak rosszabb lesz. És ne kerékpározz
2019. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majd ha el visz a mentő a munkahelyről,akkor majd távol tudsz lenni.Mennél nagyobb a hasfal repedése annál nagyobb a műtéti kockázat .Amit ma meg csinálnának laparoszkópos eljárással,3 apró kis bemetszéssel,azt majd később csak kb 15 cm vágással tudják .Azt már nem is elitem ,heteket nem dolgozhatsz majd.
2019. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy nincsen tajom.

2 órás bejelentésem van és sok tb tartozasom.

Igy csak a magán doki jöhet szóba ami 280 rugó.

Egyelőre nincsen annyim albérlet és kiadások mellett.

Azért kérdeztem hogy mivel és hogyan lehetne kitolni az időt amig osszerakom a műtétre a pénzt!

2019. jún. 14. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne parazz... nekem volt 3 mar, es ujra allitolag ki van ujulva... siman lehet elni vele sokaig, de nyilvan ne emelgess esz nelkul...
2019. jún. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És nem voltál még rosszul sem ezektől?
2019. jún. 16. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:
A legelso hereserv volt, ez amikor zacsiba lemegy mar. Az ha sokat dolgoztam, az fajt. Amugy a tobbi ritkan...
2019. jún. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tapasztalataim a kb. 6 éves egyoldali lágyéksérvemmel (66F):

Arról vettem észre, hogy hangosan hallom a bélmozgásokat. Amúgy öröklött, apámnak is volt, megműttette korán (kb. 1965) és nem volt gondja utána.

Kezdetben egy-két centis volt, hol kint, hol bent. Utána vettem egy rugalmas sérvkötőt, amit hol viseltem, hol nem. A sérv nőtt, egyszer kellemetlen alhasi érzésem volt, rájöttem, azért, mert kint volt. Visszatettem és a fájdalom eltűnt. Utána jobban figyeltem erre és a fájdalom első jelére visszatettem. A sérv nőtt, a sérvkötőt gyakran viseltem, közvetlenül a testen. Kezdetben a lábam vérellátásában, puffadásában gondot okozott a sérvkötő. Ma a sérv már szeretne lemenni a heréhez, elindult, maroknyi a sérvtartalom, de még nem heresérv. Sérvkötővel négy tonnát - 20-50kg emelések - mozgattam meg pár hét alatt. Uralom a sérvtartalmat, kellene módosítani a gyári sérvkötő párnácskáján, hogy precízen illeszkedjen a sérvkapura. Láttam közelről Spranz sérvkötőt is, de az viselhetetlen egy rendezvényen, utcán, viszont hatásosnak tűnik. Az én sérvkötőm észrevehetetlen szinte, egy villanás alatt levehető. Gondolkodok a műtéten, de hálótól, kapcsoktól, idegentestektől a szervezetemben idegenkedek. Klinika weboldala szerint a műtét után heresorvadás van...

A sérvhajlam genetikai adottság, apám, nagybátyám (70 évesen hunyt el nagy heresérvvel, de nem amiatt), én, fiam (33, a sérv megjelent) ezt igazolja.

2023. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!