Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a fülcimpa...

Mi okozhatja a fülcimpa bedagadását? Begyulladhat az egész fülem egy porcban lecő piercingtől vagy ez fertőzés, gyulladás?

Figyelt kérdés

Néhány napja meg van dagadva a bal fülem és nagyon fáj, éget ha hozzáérek is ( leginkább a hallójárat körül), ezen kívül néha amikor rágok érzem hogy fáj meg a napokban volt amikor egy icipicit mintha kevésbe hallottam volna rá. Arra tudok gyanakodni hogy esetleg víz maradt benne attól gyulladt be mert néhány napja voltam úszni.

De van ebben a fülemben femt a porcban egy pc és ugye nem gyulladhatott be attól az egész fülem? Én azért nem gondolom mert 6-7 hónapja benne van és sosem volt vele ilyen, ha kicsit megrántottam véletlen akkor csak a környéke fájt most meg nem is ott fáj.

Viszont most már az egész fájdalom enyhült egy kicsit, de dokihoz csak hetfőn tudok menni.

Tehát szerintetek lehet köze a piercinghez vagy lehet mástól? ( az a baj hogy a piercinget nem is tudom és nem is akarom annyira kivenni itthon magamnak emiatt)



2019. jún. 15. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is van a porcomban egy piercing, soha nem volt vele ilyen jellegű gond, ez inkább a víztől lesz, de mindenképpen nézesd meg az orvossal.
2019. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj el dokihoz és irattass fel vele Polydexa fülcseppet. Ez egy szép hallójárat gyulladás lesz. Semmi köze a piercinghez. Ez főként nyáron fordul elő. Bepálik a fül, a fülbe bejutó bacik gyulladást okoznak. Lehet strand után, uszoda után fürdés vagy zuhanyzás után egyaránt. A vízzel jut be a baci és ott marad. Ilyenkor érdemes a fülre több figyelmet szentelni.

Lehet a doki tovább küld fül-, orr-, gégészetre és ott lehet hogy kimossák neked és esetleg kapsz bele egy kis Burow oldatos gézcsíkot és lehet nyomnak még rá egy kevéske szteroidos gyulladáscsökkentőt is.

Szóval csak látogass el dokihoz, vagy ma ügyeletre és intézd el.

2019. jún. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!