Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Ha 24 óráig bennem van a...

Senki0608 kérdése:

SOS! Ha 24 óráig bennem van a kullancs akkor lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
Délután voltunk biciklizni,nemrég vettem észre egy nagyon pici fekete foltot a hátamon,anyukám holnap dolgozik késő délutánig,szóval csak utána tud elvinni orvoshoz.Addig nem lesz bajom?Azt olvastam hogy 4-8 óra után fertőzhet Babesiosist.

2019. jún. 25. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Semmi bajod sem lesz. Ha a kullancs hordoz valami betegséget ami elég ritka, akkor az már szinte azonnal a véredbe kerül, így mindegy mikor veszed észre. Nem lesz semmi bajod, csak szedjétek ki csipesszel, de vigyázzatok hogy egyben kijöjjön. Ha pár nap múlva piros körülötte vagy érzel valami betegséget, akkor érdemes csak orvoshoz vinni szerintem.
2019. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,nagyon beparáztam,köszi hogy ilyen későn is válaszoltál,legalább nyugodtan tudok majd aludni.
2019. jún. 25. 00:47
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Pedig sajnos nincs igaza. Kb pont 24 óra mire elkezd befertőzni. Simán ki kellett volna tépni a kullancsot, ezzel nem kell orvoshoz menni.
2019. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Persze majd egy nap múlva mikor már javába benne van csak akkor kezd el fertőzni. Jó vicc. Ha fertőző az azonnal átkerül amint a véredből elkezd csapolni.
2019. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A hátamon van és nincs itthon senki aki segítsen.Azt olvastam hogy a lyme kórt csak 48 óra után kaphatom el
2019. jún. 25. 10:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van más fertőzés is.Tesóm hazajött és szerinte anyajegy
2019. jún. 25. 10:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére kiderült hogy anyajegy
2019. jún. 25. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!