Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Büdös a szám, milyen étrendet...

Büdös a szám, milyen étrendet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Valószínűleg reflux, de nem biztos... 4 éve tart. Lehet ez valami allergia valamire, vagy olyan anyag amit nem tud megemészteni a gyomrom? Egyébként egész nap rossz a leheletem, szinte nonstop, viszont sokkal erősebb ha a következőket fogyasztom: sajtok, mentolod rágó, alkoholos italok, csípős ételek, édességek.

Dietetikus megoldaná? Vagy milyen étrendet javasoltok? Meg lehet szabadulmi ettől? Az èletem megy tönkre...



2019. jún. 29. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Fogmosást
2019. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nyilvánvalóan most fogat, kedves első. Én elsőkörben háziorvost mondanék, ő majd javasolhat dietetikust vagy valami kivizsgálást. Refluxra miért gyanakszol? Milyen más tüneted van?
2019. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Naponta többször is fogat mosok... de olyan is van hogy fogmosás után még rosszabb lesz a mentol miatt.

Voltam háziorvosnál nagyon sokszor. Gasztroenterológusok felírtak meg többfèle kezelést..

Ami érdekes. Szájszagon kívül semmi más tünetem nincs abszolút. Sem gyomorégés, semmi más...Esetleg reggeli savas felböfögés . De ennyi...

2019. jún. 30. 07:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Kerüld ezeket: hagyma,fokhagyma,tejtermék,narancs,cukor,kávé

Zeller,citromos víz,petrezselyem elnyomja a szajszagot illetve a szegfűszeg,még az baktérium olő,szopogass olyat is. Fogmosaskor szódabikarbóna,a nyelvedet is dorzsold és igyál sok vizet

2019. jún. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy furcsa lesz, amit írok, első hallásra-olvasásra legalábbis, mivel én azt vettem észre, hogy a mentolos termékek - akár rágó, cukorka, fogkrém - az mind csak rontott a helyzeten.

Egy ismerősömön vettem észre, aki régebben gyakran negró cukorkát szopogatott és attól mindig olyan savanyú szájszaga lett.


Ezen kívül persze a sajt (és egyéb tejtermékek) fogyasztása nagyon is okozhatja a kellemetlen szagú leheletet. (A fent említett ismerősöm is nagyon sajtkedvelő volt, beteg is lett, ezért a sajtfogyasztást is abbahagyta, a negróevést is és már nem büdös a lehelete.)


Kérdezted, hogy meg lehet-e szabadulni a büdösségtől. A válasz igen, meg lehet szabadulni, de ehhez kisebb-nagyobb változtatások szükségesek.


Egyébként, ha olyan kajákat és italokat gyakran fogyasztasz, amiket felsoroltál, akkor vélhetően candidiásisod van.


Pont azokat érdemes elhagyni: sajtok, alkoholos italok, édességek.


Nem csak az a baj, hogy büdös a száj, hanem érdemes lenne vigyázni arra is, hogy ne romoljon az állapot. A kellemetlen lehelet egy tünet, ami már jelzi, hogy valami nincs rendben.


Ha hajlandó vagy változtatni, akkor az az egész szervezetedre nagyon jótékony hatással lesz, de ha nem változtatsz, akkor viszont romlani fog a helyzet.


Sok zöldséget lenne érdemes enned. A fehér kenyeret - és minden élesztős cuccot - ki kellene iktatni az étrendből. Nézz utána a candidiasis elleni étrendnek.


A csípős növények, pl. bors, csili, csípős paprikák nem okoznak kellemetlen szájszagot, de ne adagold ezeket túl, mert az is felbillenti az egyensúlyt.


Mentolos fogkrémek helyett használhatnál fogport (natúr Dentomin). Ez nagyon jó dolog, a fogkrémhez képest egész más a használata, de nagyon jó hatásai vannak és nem tartalmazza azt a rengeteg adalékanyagot, amiket a fogkrémek igen.


Pl. én sok éve a fogport használom, 41 éves vagyok és klasszisokkal jobbak a fogaim, mint másoknak!

Utoljára 14 évesen kellett fogorvoshoz mennem! Természetesen voltam fogászati szűrésen, de akkor csak annyit mondott a fogorvos: "nagyon ápolt fogsor", tehát nem kellett hozzányúlnia.


Szóval nagyon megéri, ha odafigyelsz az ilyen apró változtatásokra. Természetesen ettől még nagyon alaposan érdemes fogat mosni.


Ha megcsinálod a javasolt változtatásokat, azért adj a folyamatnak pár hónapot - attól függ, hogy most milyen állapotban van a szervezeted - de fogod érezni a javulást.

Érdemes lenne probiotikumokat is szedned.


És sok zöldséget érdemes enni, de nem úgy értve, hogy növényi étrend, mert a gabonákból legalább a fehér rizst és a fehér lisztet muszáj kiiktatni.

Olyan zöldségeket enni, amik tényleg zöldségek.


Vannak szabályok, de ha betartod ezeket, akkor sokkal jobban leszel.

2019. dec. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!