Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazma ferezis - mélyen ülő véna?

Plazma ferezis - mélyen ülő véna?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon megérintetett a plazma adás kampány. Tudom, évek óta megvan a lehetőség, én mégis csak pár hete hallottam róla.

Sajnos csalódás ért: mikor jelentkeztem a Blaha Lujza téri központba, nem találtak megfelelőnek: állítólag túl vékony a vénám -noha sokszor adtam már vért.

Minden más szempontnak megfeleltem, egészséges negyvenes nő vagyok.

Azért döbbentem meg - mert a kampányolás annyira lelkesítőre sikeredett, eszemben sem volt, hogy ne feleljek meg - úgy tudtam, csak súlyos betegségeknél ejtik ki a leendő donorokat.

Az orvosnő nagyon megértő volt, azt mondta aznap 20-ból csak 3 felelt meg, nagyon gyakori az ilyen - kizárólag vastag vénájú jelentkezőket várnak, mert vastag a tű.

Nézegettem videókat - melyekben minden szép, és kecsegetető volt, mintha lasszóval fognák az embereket - szó sem volt ilyen kitételről.

Emellett tele van hajléktalan, gyanús, ápolatlan külsejű donorokkal a központ - hihetetlen, hogy tőlük meg elfogadják a plazmát...


Ismerősöm nyugtatott, hogy ő is így járt - egy másik Plazma központban viszont elfogadták a vénáját...tehát nem mindig pontos a diagnózis.


Azért tettem ki a kérdést - hogy tájékozódjak: más is esett ki véna gyengeség miatt? Hogy lehet, hogy ennyire kampányolnak, és ilyen sok embert utasítanak el? Régen is ilyen szigorúak voltak?

Hogyhogy nem fejlesztenek ki valami vékonyabb tűt?


Azt a pletykát is hallottam, hogy a jobban fizető központok szigorúbbak - vannak gyengébben fizetők is, ahol nem olyan szigorú az alkalmassági.

Nagyon szeretnék becsúszni valahogy - hangsúlyozom - nem megélni szeretnék belőle, van munkám, havi egy , esetleg kéthavonta gondoltam, inkább segíteni akarás céljából.


Szívesen hallgatnék tapasztalatokat.



#plazma #véna #plazmaközpont #mélyen ülő véna #alaklamassági #nem felelt meg
2019. júl. 1. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én barátnőmmel mentem el először plazmát adni tavasszal. Régi vágyam volt, hogy ha betöltöm a 18-at elmegyek, aztán még se volt annyi merszem egyedül így beszerveztem őt.


Bementünk, azonnal jött egy ott dolgozó, elkérte a ránézésre szimpibb karjainkat, leszorította egy szíjjal a felkarokat és nekiállt tapogatni, hogy egyáltalán jók vagyunk-e, mert ha nem, ne raboljuk egymás idejét. Első körben kiesett, szintén amiatt, mert vékony a vénája.


S ez kizáró ok, igen. Mert ferezisnél nem csak kivezetik, de visszais adják a maradék véred, vastagabb tű kell, mint egy normál véradáson.


Hiába gyógyszeralapanyag az emberi plazma (tehát jót lehet keresni rajta) nekik sem éri meg, hogy szétszabják a donorok vénáit.


Nagyon becsülendő, hogy ennyire szeretnél segíteni, ha ennyire akarod keress egy kevésbé szigorú központot, de én nem igen kísérleteznék a vénámmal. Nem véletlen vannak szigorú kritériumok. Mi a Vascularnál voltunk.


A csövik miatt meg ne aggódj, vesznek vért, amit kivizsgálnak, hogy valóban alkalmas-e. (Bizonyos dolgokhoz a labornak 1-2 hétre van szüksége, ettől függetlenül vesznek plazmát, maximum ha kiderül valami, akkor visszavonják, vagy nem tudom) Ne ítélkezzünk, hogy ki gyanús, meg ilyen meg olyan.

2019. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, ez lemaradt:


Azért kampányolnak ennyire, és azért utasítanak el ennyi embert, mert ez nem kutyaörökbefogadás, hanem egy nagyon szigorú eljárás. "Szigorúbbak a követelmények, mint a NASA-nál" olvastam valahol, habár ezt túlzásnak érzem.


Mindenesetre nem elég negatívnak lenni mindenből, meg egészségesnek lenni, másképp is meg kell felelni. Valakinek jó a vénája, mégsem lesz állandó donor, mert egy-egy alkalom úgy megküldi a szervezetét.

2019. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Több év telt el, mióta a topicot nyitottam. Nem tudom hogy, de megjavult a vénám. Egy másik cég (Bio Life) teljesen megfelelőnek tartottak, többször adtam már nekik plazmát sikeresen. Sosem szúrtak mellé, nem lilult be,rögtön meg is találták a vénámat. Akit vékony véna miatt évekkel ezelőtt kimustráltak, próbálja újra!


Szerintem pár éve nagy volt a túljelentkezés, ezért szórtak ki olyan sok embert. Vagy sok volt a kezdő nővérke, akik nem voltak profik vénaügyben - mert akkor indult a dolog.

2023. aug. 7. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!