Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy laikus szerint mennyire...

Egy laikus szerint mennyire nehéz az orvosi?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Nehéz az egyetem és tiszteletreméltó, ha valaki elvégzi? Büszkeség számotokra ha a családban van orvostanhallgató vagy orvos? Büszkék lennétek a gyermeketekre, ha orvosin lenne vagy ott végezne? Vagy inkább úgy gondoljátok, hogy semmivel nem érdemelnek több tiszteletet, mint egy relatíve könyebb szakot végző hallgató? Hogy bárki el tudná végezni és különben is csak a pénzért és hírnévért csinálják? Mit gondoltok, mennyi stressz éri őket?

2019. júl. 2. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Több orvosin tanuló és végzett barátom is van. Látom rajtuk, hogy borzasztóan nehéz egyetem, sokat kell tanulni és tényleg tudni is kell, szigorlatok is vannak stb (a legtöbb egyetemi szakon már nem jellemző).

Én büszke vagyok rájuk, szerintem megérdemelnék, hogy úgymond pàlyakezdőként, rezidensként többet keressenek. Jelenleg ha jól tudom, akkor egy aldi pénztáros is többet kap, mint a rezidens 6 év egyetem után.

Nagyon elszomorítónak tartom. A tisztelet sincs meg szerintem, főleg a fiatalokkal szemben.

Engem legutóbb egy huszonéves orvos műtött, mesélte, hogy nagyon bizalmatlanok vele szemben a pàciensek. Sőt, az idősebbek nem is engedik sokszor, hogy ő műtse őket (de hallottam is a vàróban, hogy fikàztàk a kora miatt).

2019. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

#1


Most kíváncsiságbol megnéztem, de tényleg többet keres eg Aldi pénztáros :D Ez Magyarország.


Heti 35 óra munkára egy pénztáros minimum netto 179-227 ezret keres.


Egy rezidens meg heti (átlagosan) 50 óra munkára keres 180 ezret, de itt még ügyelni is kell. Mindezt 6-8 év egyetem után.


Ezek után nem tudom miért csodálkozik bárki, ha nincs orvos.

2019. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Pedig az orvosi karokra többszörös túljelentkezés van minden évben
2019. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

# 3


Igen, és?


Az, hogy többszörös a túljelentkezés nem jelent semmit, mert a hallgatók nagyon nagy része rögtön egyetem után kimegy külföldre. Volt olyan felmérés ami szerint a 40% -uk kimegy külföldre. Aztán még jó páran kimennek külföldre a rezidens képzés közben, amikor rájönnek, hogy itthon nem tudnak megélni és szakember hiány miatt rohadtul sokat kell dolgozniuk.


De persze legtöbben szakorvosképzés után mennek ki amennyire tudom. Amint megvan a papír, hogy az orvos hivatalosan radiológus vagy aneszteziológus mennek is ki külföldre, ahol kezdő fizetése egy ilyen embernek 8000 EUR már tőlünk 1 országra nyugatra is.

4-5 év kint töltött munka után pedig akár 14 000 EUR-nál is többet keresnek.


Ez havi 2-4 millió forint. Itthon meg keresnének mennyit is? Mondjuk havi 300-400 ezret.


Kint az orvoslás megbecsült, tisztelt, keresett és jól fizető szakma. Nem csoda, hogy sokan jelentkeznek, de kevesen maradnak itthon.


Itthoni egészségügy romhalmazát az idős orvosok, nyugdíjasok tartják fent, akiknek már dolgozni se lenne szabad. A többi orvos meg a fiatal frissen végzettek akik aztán mennek majd ki külföldre. A "középső" sávban, azaz 30-55 év között szinte senki nincs itthon, pedig nekik kéne a szakma csúcsán lenni. Akik meg vannak azok vagy magánpraxis miatt maradtak vagy a paraszolvencia miatt, de öregek nélkül nem lenne elég orvos itthon. 10 év és ők is kihalnak aztán majd lehet csodálkozni, hogy lehet meg kellett volna fizetni az orvosainkat meg az ápolókat ?

2019. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha most megadnák a külföldi fizetés felét, háromnegyedét az orvosoknak lehet még itthon maradnának.


De ha valaki kiköltözött és megszokta, hogy havi 2,5 millió kevés munkával is megkeres az az életben nem fog visszajönni, akkor se ha már az 1 milliót is megadnák neki itthon.


Orvosokat itt kéne tartani, mert később már a visszahívásuk nem fog menni.

2019. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Egy hamarosan nyugdijba meno osztalyvezeto foorvos netto 600ezer korul kap... VICC

Vegigszenvedtek annyi evet az egyetem alatt, nagyreszuknek eleg magas koltsegekkel es ez a hala? Semmi megbecsules

Egyedul a maganpraxis van ott meg tudjak szedni magukat de oda is kell kezdotoke.

Az orvos ismeroseim is CSOK-ot, babavaro hiteleket vesznek fel stb.

Igaza van az elottem ironak, a 20-39 max 40 par szamokkal kezdodo orvosok vannak csak szinte itthon, par ev es ok sem lesznek mar!

Felhaborito a fizetes, annak tukreben hogy a tobbseg eleteket ment.


Ausztriaban is jol meg vannak fizetve az egeszsegugyisek, senki ne csodalkozzon ha barki elhagyja a hazajat...

2019. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!