Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt bennem egy kullancs, és...

Volt bennem egy kullancs, és nincs oltásom, kell félnem?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy volt a lábamba egy kullancs, kiszedtük, és egy kicsit piros körülötte, de egyébként is volt ott egy szúnyogcsípés, és a fertőzés hetek után jön csak ki. Az utolsó oltásomat 2009-ben kaptam, és már évek óta lejárt, mit kell csinálni ilyenkor? Menjek orvoshoz, vagy ráér, ha majd valami elváltozást látok? Adassak be oltást vagy már úgyis késő?


L/23


2019. júl. 2. 17:37
 1/8 anonim válasza:
Nagyon kicsi az esélye, hogy elkapj bármit is :) egészséges embereknél nem valószínű hogy bármi is kialakul. Bennem is szokott lenni, hiába fújom be magam kullancsriasztóval kiránduláskor és még élek. :D
2019. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jajj nem kell ennyire frászt kapni.

Elég ritkák a betegséget terjesztő kullancsok. Egyszerűen csak figyeld magad, ha a csípés körül növekvő koncentrikus körök jelennek meg, vagy furcsa tüneteket észlelsz, akkor menj orvoshoz. A Lyme-kór és az agyhártyagyulladás is gyógyítható, ha időben észreveszed.

Ne aggódj.

2019. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Közvetlenül kullancs csípés után nem adnak be oltást, az kizáró ok.

Úgy tudom, a fertőzés veszélye annál kisebb, minél hamarabb szeditek ki a kullancsot. Ha 24 órán belül eltávolítottátok, akkor állítólag csak pár százalék, hogy megfertőzött.

Egyébként kullancs elleni oltás csak agyhártyagyulladás ellen véd, az pedig nagyon ritka a Lyme-kórhoz képest, arra viszont nincs oltás.

Az elkövetkező napokban figyeld majd, hogy kijön-e az a tipikus piros folt. Ha igen, menj el háziorvoshoz.

2019. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

2-es válaszoló: nem ritkák a fertőzött kullancsok, az régen volt igaz.


"A KIFEJLETT KULLANCSOKNAK AKÁR 50%-A IS FERTŐZÖTT LEHET."

( [link]


De mint fentebb írtam, még ha sok is fertőzött, nem biztos, hogy mi is megfertőződünk tőle.

2019. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire parázni, nyugi. Kiszeded csipesszel máskor is, lefertőtleníted, aztán beragasztod. Ennyi
2019. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaz minden 2. kullancs fertőzött, >90% Lyme-kórt okozó baktériummal, de nem minden fertőzött kullancs csípése adja át. Jegyezd fel mikor csípett meg, ha >5cm ovális/köralakú pirosos bőrpír/bőrpírek 7-10 napig vagy hosszabb ideig áll fent, influenzaszerű vagy egyéb tüneteid vannak menj orvoshoz. Fontos, hogy a Lyme-folt a betegek kb. felében fordul elő, és nem csak kokárdás lehet, több megjelenési formája van.
2019. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Belőlem az egy hónapja 8-at szedtek ki... Még élek! :) Persze bennem egy óráig sem voltak, nagyon hamar észre vettem, túra után rögtön.
2019. aug. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem írni este, hogy én még oltást sem kaptam ezek ellen még soha!
2019. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!