Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Balesetet okoztam. Lehet...

Balesetet okoztam. Lehet belőle bajom? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval, ma az egyik haverommal kimentünk a faluba, ezután leültünk egy padra. Egy másik padon ült 2 lány és az egyik testvére (nálam kb. 6 évvel fiatalabb,13 vagyok). A fiú odajött hozzánk, mert unatkozott és látásból ismertük. A famászásra kanyarodott a téma és a közelben volt is egy fa, úgyhogy a gyerek minta is hogy "felmásztak" én erre azzal feleltem, hogy "tőlem másszá". Őneki nem sikerült, úgyhogy a kérésére felmásztak én. Aztán nem figyeltük, hogy mit csinál a gyerek, de egyszer csak elesett, gondolom a próbálkozás miatt és pár karcolás lett a kezén. Amikor ezt a nővére észrevette, a gyerek halkan elkezdett sírni, a kb. 14-15 éves nővére meg jól lecseszett minket. Ekkor már eléggé aggódtam, mert elvileg ilyen karcolásokkal végett a szüleik nem engedik el őket. Később láttuk, hogy telefonálnak vagy a zsarukkal, vagy a szüleikkel. Ekkor úgy döntöttünk a haverokkal, hogy húzunk innen. Azóta erős bűntudatot érzek...

2017. máj. 27. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg a szüleinek telefonált.. később kérjetek mindketten bocsánatot és kérdezzétek meg h jól van e a srác. szerintem kb ennyi nincs különösebb
2017. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jogilag kérdezed?13 évesen semmi.Amúgy meg nem tudod hogy mitőrtént teljesen de mivel amúgy ha csak karcolás lett az pár nap alatt begyógyul.
2017. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem te raktad fel a fára, semmi felelősséged nincs. Ott volt a nővére, annak is csak utólag volt nagy a szája? Gondolom, a telefonját nyomkodta, nem figyelt a kistestvérére. :)

Majd érdeklődj a gyerek felől, de ennek nem lehet és nem is lesz semmi következménye. Egy kisgyerek felmászott egy fára, leesett és megkarcolta magát, ennyi.

2017. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi. Sem jogilag sem emberileg, nem a te feladatod volt a gyerek felügyelete, hiába pattog a nővérke. Ha leviszi a kistesót játszani és látja, hogy a gyerek hülyeséget csinál az ő feladata fegyelmezni vagy időben jelezni, hogy ne bujtsátok fel a hülyeségre az öcsit. Bár ebben a helyzetben semmi kirívó nincs.

Ha a szülők normálisak akkor nem foglalkoznak a dologgal, a gyerekek bénák és elesnek pár karcolástól nem lesz baja, esetleg előveszik a nővérkét mert ő pesztrálta a kicsit.

2017. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó ötlet lenne majd újra elmenni abba a faluba érdeklődni? Mert a nővére nem úgy nézett ki, mint aki akarna viszont látni.
2017. máj. 27. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem okoztál semmit. Nem te küldted fel a fára, és nem is te voltál megbízva a felügyeletével. A nővére csak ijedtségében pattogott, meg zavarában, mert tudja, hogy neki kellett volna vigyáznia a gyerekre. Csak azért, mert a gyerek elkóricált mellőle hozzátok, a felelősség nem helyeződött át rátok. Nem vagy hibás semmiért, ráadásul baja se lett a gyereknek, ne emészd magad.
2017. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt hittem már elütöttél valakit ittasan,vagy valami hasonló. Ez a "balesetet okoztam" kifejezés nagyon viccesen hat erre a sztorira. A fejem is megfájdult a hülyeségedtől.
2017. máj. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!