Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kórházi titoktartás? Van ilyen?

Kórházi titoktartás? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Létezik olyan hogy valaki bekerül a kórházba és érdeklődnek utánna telefonon akkor még azt sem árulhatják el hogy ott fekszik tényleg a beteg?

Egyik ismerősöm kórházban van,telefonon akartam érdeklődni a korháznál de azt mondtak nincs ilyen beteg.

Hallottam hogy lehet kérni azt hogy azt sem árulhatják el hogy ott tartózkodunk...ilyen van?


2019. júl. 14. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Amikor befekszik az ember, ki kell töltenie egy űrlapot, és azon rajta van, hogy kiket tájékoztathatnak ha érdeklődik és kiket nem.
2019. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mihago ***** válasza:
52%

Az egészségügyi állapottal kapcsolatos minden adat különleges személyes adat, és nagyon szigorú törvényi védelem alatt áll. Valóban nem mondhatnak senkinek semmit, bizonyos dolgokat még közvetlen hozzátartozónak sem.


Azt viszont, hogy valaki ott van-e a kórházban, megmondhatják. Valakinek a holléte nem személyes adat. Valószínűleg, akivel beszéltél, talpig be van szarva, és inkább nem mond semmit, nehogy lefenyítsék, hogy nem titkolózik eléggé.

2019. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen azt tudtam,hogy az állapotárol nem beszélhetnek. De azt nem gondoltam hogy azt sem árulhatják el hogy ott van-e egyáltalán.

Egyébként azota sikerült megszereznem az ismerősöm telefonszámát(régi iskolatársról van szó,nem vagyunk igazán kapcsolatban de most ugy éreztem hogy meg kell kérdeznem mi van vele). Beszeltünk és megemlitettem neki ezt,hogy azt mondtak nincs ott. És azt mondta hogy tudja,ő kérte. Telefonon keresztül senkinek sem árulhatnak el róla semmit mert azt sem akarja hogy megtudják,hogy a kórházban van.

2019. júl. 14. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt elég fontos, akkor ne most legyen az. Semmi közöd hozzá, ha bent fekszik. Egyébként nem, azt sem árulhatják el, elvégre Isten tudja kik jutnának olyan szenzitív információkhoz, minthogy XY a pszichiátrián, a szülészeti klinikán stb. Ez pontosan olyan személyes adat, minthogy aranyérrel műtik.
2019. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolo.


Nem rosszindulatból kerestem őt hidd el.

Egyszerüen azert nem volt köztünk szoros kapcsolat mert az élet elsodort minket egymástol. De ettől függetlenül egy nagyon kedves régi ismerősömnek tartom.

2019. júl. 21. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, valóban kicsit agresszívre sikerült a válaszom így visszaolvasva.
2019. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!