Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetel is destruktív a...

Szerintetel is destruktív a fű az emberiségre nézve?

Figyelt kérdés

-Pszichedelikumnak gyerekszint


-Nem hasznos úgy mint a stimulánsok értelmesen használva


-Közel sem olyan ártalmatlan mint ahogy az emberekkel el akarják hitetni



2019. júl. 18. 21:56
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Szerintetel is destruktív a fű az emberiségre nézve?


- Nem a fű (vagy egyéb drog), hanem az emberi hülyeség. Lásd a kommentek nagyrészét. A magyarok kollektív értelmeségi szintje bármiféle drog használatához (legyen akár csak egy fájdalomcsillapító) messzemenőig a béka segge alatt van. Persze, nem csak önhibából adódik ez, hanem a jól szervezett politikai/gazdasági/... infrastruktúra miatt, ami szinte teljesen átmosta a nép fejét, magyarán kiölte belölük az önálló racionális gondolkodást. Ez maga után vonja, hogy nincs felelelősség tudat, előrelátás, ok-okozati összefüggés keresés stb... Röviden: ha a médiában vki azt mondja, hogy a bor az egészséges, akkor az a szent, ha vki azt mondja a zsír az nagyon egészségtelen, akkor meg az. Ez vonatkozik a drogokra is, nézd át a többi kérdést, a válaszolók fele szerint az alkohol kis mennyiségben, rendszeresen fogyasztva igenis ártalmatlan (:D), a másik csoport: "de há a fű az gyóó, gyógyítja a rákot..." és akkor még az egyéb gyöngyszemek, akik még azzal sincsenek tisztában, hogy mi az a függőség, de már negatív tulajdonsággal ruházzák fel.



Mivel a fű, (azaz a benne lévő kannabinoidok pl thc) nem stimuláns, hanem pszichedelikum, ezért kár összehasonlítani a kettőt, főképp hasznossági szempontból. Más-más receptorokra vannak hatással, az idegrendszer más területein.

Etghez nem kell vegyésznek, sem neurológusnak lenni.


- Közel sem olyan ártalmatlan mint ahogy az emberekkel el akarják hitetni

Abban hiszel amiben akarsz, másokkal ne foglalkozz, veszett ügy ameddig nincs hozzá meg a hatalmad, hogy ezellen változtatni tudjál, új hitet szolgáltatni a népnek. Képezd magad, érj el egy tudományos áttörést vagy legyél politikus. Ez a két opció a leggyorsabb és hatékonyabb.

2019. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

Azért pszichedelikumnak csak annyira rendes mint a koffein mondjuk a methez képest :D


Nem is közvetlenül a szerotonin receptorokra hat, ez sem pszichedelikum hatásmechanizmus.


Na meg kollektíven szerintem egyik nép sem ért ennyire az ilyenekhez

2019. júl. 19. 21:02
 43/43 WidowmakerButt ***** válasza:
Az elég gáz, hogyha valaki már ott tart. Én gondolkodtam régebben rajta, az életem egy nagyon rossz pontján voltam. De szerencsére lebeszéltek róla és inkább elmentem pszichológushoz. Az életem helyre jött anélkül hogy függővé váltam volna.
2020. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!