Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyből...

Miért van az, hogy egyből mindenkit orvoshoz küldenek?

Figyelt kérdés

Erre az oldalra gondolok,pl.valaki kiír egy kérdést,egyből mondják neki,hogy szaladj orvoshoz vele.Persze,tudom,jobb félni mint megijedni elven,meg egyébként is,nehogy valami nagyobb baj legyen xy betegségből,de szerintem egy kicsit túlzás.Régen is voltak betegségek,sokféle,mégse rohantak egyből orvoshoz,és sokáig éltek is az öregek.Sokszor az orvos se tud a pácienssel mit kezdeni,csak küldözgeti ide-oda,közben lehet hogy semmi baj nincs,és ki az aki szeret orvosokhoz járni,meg folyton vizsgáltatni magát.Ne értsetek félre,én nem azt mondom,hogy senki ne menjen orvoshoz,ha valamilyen tünetet észlel magán,de szerintem nem kell minden aprósággal orvoshoz rohanni.Én is olyan vagyok,hogy inkább elmegyek,nehogy baj legyen belőle,de én hipohonder vagyok sajnos,ez nálam már beteges.

Mit gondoltok erről?


2010. júl. 11. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert senki sem távgyógyász.

A megadott infók alapján meg gyakorlatilag nem behatárolható a probléma..


Manapság már vannak igencsak összetett betegségek is, amikre legtöbbször még az orvosok sem jönnek rá egyből, csak hosszas vizsgálódás után.


Képzeld akkor egy névtelen oldal olvasóit.

2010. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Számból vetted ki a szót, ugyanezt akartam kiírni egyik nap szóról szóra, de megelőztél. Túlzás, hogy valaki beírja lassan, hogy fáj a haja, aztán szaladj az orvoshoz...


Internetnek hála lassan a végletekig fokozódik a hipochondria, és az emberek tápossága.


Úgy kéne beszüntetni az egészségügyi rovatot ahogy van. Minek beírni bármit is, úgyis az a válasz 90%-ban, hogy menj orvoshoz. Ezt otthon saját magam is tudom mérlegelni, és megyek ha kell.


Én fél évig küzdöttem nehézlégzéssel mire elmentem orvoshoz, de nem találtak semmit. Tudtam, hogy lelki baj, az is lett.


Egy értelme van a rovatnak, hogy az emberek megmondják melyik vitamin jó, meg hogy mit egyél, hogy egészséges légy. Akinek valami baja van, az majd valószínűleg úgyis elmegy orvoshoz, de ha beírja ide, rögtön a sok idióta elkezdi ijesztegtni, hogy biztos rákod van meg minden menj már az orvoshoz.


Én hónapokat várok, ha valami bajom van, és megyek az orvoshoz, és még mindig itt vagyok tessék!!! De általában addigra már elmúlik mert én is sok mindent beképzelek...


A másik kedvencem pedig a tetanuszos őrület, hogy valaki megkarcolja a kisujját, aztán küldik a kórházba, nehogy megpusztuljon, engem kutya harapott meg és még mindig itt vagyok, erre van az immunrendszerem...

2010. júl. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

egyrészről azért mert a távolból senki nem tudja megmondani hogy valami bagatel dolog, vagy esetleg komolyabb. na meg csak azért hogy az illető megnyugodjon. szerintem egy normális ember (aki nem hipohonder ) azért nem fog az orvoshoz szaladgálni minden kis semmiségért, max tanácsot kér itt. egyébként tavaly én is tettem fel egy kérdést és a legtöbb ember azt mondta hogy gyorsan menjek orvoshoz mert nagy valószínűséggel H1N1-em van. nem mentem orvoshoz, 2 nap múlva elmúltak a tünetek...:)

szerintem az egyén azért érzi hogy ez most valami komoly vagy sem.

2010. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Már le lett írva a lényeg, hogy itt senki sem távgyógyító. Természetesen, a "fáj a torkom", "két napja köhögök" kérdésekre nem írják be hogy menjen valaki orvoshoz, kivéve azok, akik itt minden kérdésre csak annyit írnak, hogy "orvos"...


De vannak olyan betegségek, pl. itt a GYK-n a hüvelygomba tipikusan olyan, ami hiába nem halálos, de házi módszerekkel kezelgetve szinte lehetetlen elmulasztani, a gyógyszer pedig vényköteles, szóval, marad az orvos.


A harmadik eset a nem kellően definiált kérdések csoportja, tipikusan a "Erős mellkasi fájdalom fél órája, mit tegyek?"-kérdések, ahol vérmérséklettől függően az egyik válaszoló gondolhat egyszerű izomlázra, míg a másik infarktusra...


Vagy "Megnőtt az anyajegyem, bőrrák?". Erre pedig csak azt lehet írni, hogy menjen orvoshoz, mert látatlanba mégis ki tudná megmondani??? Amúgy azt sem értem, hogy ki az, aki feltesz ide egy ilyen kérdést, amit nem is lehet megválaszolni.

2010. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól van, hogy nem olvasol elég figyelmesen, vagy pedig hamarabb elfelejted azokat a kérdéseket, ahol nem írták, hogy menjen orvoshoz. Lehet, hogy ezek kevésbé megrázó élményt jelentenek a számodra. :-)
2010. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legprofibb orvos se képes felelőséggel tanácsot adni LÁTATLANBAN!!! Hát akkor még mi, laikusok.


Inkább menjen el valaki feleslegesen az orvoshoz, mint itt megnyugtatják, aztán később kiderül, hogy rossz volt a "diagnózis", csak már késő...

2010. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!