Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki egészséges, és...

Ha valaki egészséges, és ezért nem jár orvoshoz, mért mondják "igénytelen"nek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 18:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

Akkor én rohadt igénytelen vagyok, mert már évek óta nem voltam dokinál...

(Bár még senkitől nem hallottam, hogy az lennék.)


Viszont ha a logikáját tekintjük, akkor gondolom azért lehet, mert nem törődök az esetlegesen lappangó betegségek lehetőségével (rák, HIV, stb...)

2011. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam, hogy valakit azért igénytelennek neveznek, mert egészségesnek érzi magát, így nem jár orvoshoz. Az már más kérdés, ha az illető a bizonyos kor felett ajánlott szűrővizsgálatokra sem megy el. De ekkor sem igénytelen, hanem inkább nemtörődöm.
2011. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Itt volt, az egyik kommentelő, nem akarom már belinkelni, de olyanokat mond, hogy az ilyen egy igénytelen, meg az orvosok nem a gyógyításért vannak, hanem a kontrollokért, meg ez olyan, mint ha valaki nem menne el fodrászhoz... Nem értem, komolyan! Ha valaki 1. fél a dokiktól, lelki traumát okoz neki egy vizsgálat is, 2. nincs semmi baja, és nem járkál dokihoz, akkor mért lenne igénytelen?
2011. nov. 5. 18:12
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem igénytelenség, csak felelőtlenség. Szűrésekre pl. pont akkor kell járni, ha egészségesnek érzed magad.
2011. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Pontosan, nem igénytelenség, hanem felelőtlenség. Az orvos nem csak a gyógyításért van, hanem a megelőzésért is. Pl. magukat teljesen egészségesnek érző fiatal nők akadnak fenn állandóan a méhnyakrákszűrésen, mert ha öt évente eljönnek, akkor sokat mondtam. Ha keveset vagy beteg, az nagyon jó, de attól még évente el kell menni nőgyógyászhoz, x évente tüdőszűrésre etc., mert a szűrés életet ment!
2011. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Jó, de nem "igénytelen", hanem felelőtlen... Illetve a saját egészségéért felelősséget vállal. (ha rákos lesz, a saját hibája, így értem)
2011. nov. 5. 19:11
 7/22 anonim ***** válasza:
11%

18:58

Miért kell ritkábban menni pl

tüdőszűrésre, gége ellenőrzésre, végbéltükrözésre, HIV ellenőrzésre, prosztata ellenőrzésre, szemészetre....stb..stb... mint nőgyógyászati szűrésre??

2011. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

"18:58

Miért kell ritkábban menni pl

tüdőszűrésre, gége ellenőrzésre, végbéltükrözésre, HIV ellenőrzésre, prosztata ellenőrzésre, szemészetre....stb..stb... mint nőgyógyászati szűrésre??"


Szerintem csak példaként említette a méhnyakrákszűrést.

De egyébként a tüdőszűrést azért nem kell túlzásba vinni, mert vmilyen szinten káros. Most nem tudom pontosan hány évente ajánlott, de engem nem is érdekel, mert suli miatt kötelező:D

HIV szűrésre azért nem kell rendszeresen járnom, mert egy férfi van az életemben, aki nem csal meg, szűz volt, mikor összejöttünk és óvszert használunk.

Végbéltükrözésre bizonyos életkor felett szükséges járni, nem gondolom, hogy nekem 21 évesen (nőként) szükségem van rá.

Prosztatám meg nincs. De ha lenne, akkor bizonyos életkor felett arra is eljárnék.

Szemészetre szintén járok.


Nem értem miért kell ennyire kiakadni néhány embernek az évenkénti nőgyógyászati ellenőrzésen. Senki nem mondta azt, hogy a többi nem fontos, csak ez a lényeges...

A többi is fontos, csak ezt szokták példaként említeni.

2011. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Válaszadó, vannak bizonyos szűrések, amit évente kell elvégeztetni, ilyen a méhnyakrákszűrés is. A tüdőszűréssel és a végbéltükrözéssel ellentétben nem invazív, nincs kockázata, és évente tud annyira drasztikusan változni a szövet, hogy fontos legyen, de valóban csak példa volt. De ha már a példáknál járunk: vérkép legalább félévente, tüdőszűrés talán 3 év, prosztata vizsgálat évente, végbéltükrözés 50 év felett 5 évente, szemészet talán 2 évente. HIV-re/egyéb nemi betegségre szűrni stabil kapcsolatban teljesen felesleges.
2011. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Amúgy a méhnyakrák-szűrés külföldön csak 3 évente ajánlott. Kíváncsi lennék, hogy itthon akkor mért 1 évente...
2011. nov. 5. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!