Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ezek a tesztoszteron és LH...

Ezek a tesztoszteron és LH értékek nem számítanak kevésnek?

Figyelt kérdés

LH: 0.90 U/l

Tesztoszteron: 7.3 nmol/l



2019. aug. 15. 16:40
 1/4 A kérdező kommentje:
23/F
2019. aug. 15. 16:41
 2/4 anonim ***** válasza:
A tesztoszteron szerintem alacsony
2019. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

De, alacsony. De a legfőbb kérdés hogy vannak-e olyan panaszaid, amelyek kapcsolatba hozhatók ezzel? Pl. állandó fáradtság, libidócsökkenés, merevedési zavarok stb. Van aki elvan panasz nélkül kevés tesztóval, és van akinél 12-15 közötti értékkel is jelentkeznek az alacsony T tünetei.


Nekem 3x mérték nyár elején, sorban 11, 13, 8 nmol/l lett az eredményem (LH értékeim 1,4-2.0 közöttiek voltak).Én éppen múlthéten kezdtem el a T pótlást, tesztoszteron enantát injekció formájában.


Állami kórház endokrinológusa szerint a T szintemmel semmi probléma nem volt, utána találtam egy olyan magán andrológus/urológust, akinek gyakorlati tapasztalata volt T pótlással, sőt ez az egyik szakterülete. 4 hét múlva nála újra vérvizsgálat, kíváncsi leszek az eredményre.


Nekem úgy volt ilyen alacsony, hogy fitt vagyok, 8 hónapja heti 4x edzek, grammra belőtt étrenddel, nem iszom alkoholt, testzsírom kb. 12-13%. Első körben azt tanácsolnám, hogy próbálj lefogyni ha túlsúlyos vagy, egészséges étrendet összeállítani, sportolni, eleget aludni,kerüld alkoholt amennyire lehet... A tesztó pótlás nem gyerekjáték, élethosszig tartó döntés. Aztán ha mindent megpróbáltál, és a tünetek mégsem javulnak, akkor lehet/kell elgondolkozni gyógyszereken.... Én sem T injekcióval kezdtem, először gyengébb gyógyszerrel (clostilbegyt/clomid) próbáltuk helyrehozni a tesztó termelést, de sajnos nem vezetett eredményre.

2019. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez nagyon alacsony. Sajnos enyem is ilyesmi. Probalom elintezni a potlast, mert ez igy nem elet.
2019. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!