Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A körülmetélést csak orvos...

A körülmetélést csak orvos tudja megcsinálni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 12:31
1 2
 11/18 anonim válasza:

egyszer rem tisztaban vagy h mirol is beszelsz...

a kommenteloknek irom h a kozel keleti kulturaban es a melegebb eghajlatokon altalaban szokas.. HIGENIAI OKOKBOL

nalunk csak orvos csinal haepp szugseg van ra (ha kicsit gondolkodnal is amit irsz kozbe ezert van az agy:::)

2010. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem vagy zsidó nem tenném a helyedbe. Valamivel bizonyítani kell a sortűz előtt, hogy miért járjon a kegyelem...
2010. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagyon gáz eljárás, függetlenül attól, hogy ki csinálja, barbár dolog. Cukorbetegség esetén indokolt, amúgy SOHA
2011. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

a cukorbetegségről épp nem tudom, hogy hasznos-e, de mondjuk az amcsiknál nem véletlenül csinálták meg automatikusan az újszülötteken. Sokkal higiénikusabb, és csomó fertőzés esélyét csökkenti. Pl. a kutatások szerint a HPV vírusét is, ami a partnernél a méhnyakrákot okozhat, vagy a HIV vírust is, hogy csak a két legszebb példát mondjam.


Felnőtt korban én se vállalnám be, de ha fiam lesz, csecsemőkorában megcsináltatom neki.

2011. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A kisfiadat inkább mosakodni kell megtanítani és nem lecsonkolni kell azt, amit én most iszonyatos összegekért fogok pótolni úgy, hogy igazából nem is lesz ugyanolyan soha, max hasonló
2011. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

a mosakodás alap, de azzal együtt is higiénikusabb, nem gyűlik alatta a trutyi, és mint fentebb írtam, sok tekintetben mérhetően biztonságosabb is - nem véletlenül vetették fel, hogy pl. Afrikában az AIDS elleni kampány részeként propagálják a körülmetélést, vagy szintén nem véletlenül csinálták meg automatikusan az USAban meg még néhány más országban a az újszülött kisfiúkon.


Idősebb korban lehet, hogy szívhat vele az ember, hogy akkor már máshogy szokta meg, értelemszerűen más érzés, meg gyógyulni is nehezebben gyógyul, kevésbé jól reagálja le a szerszám, hogy már nincs úgy védve, ahogy korábban, de ha gyerekkorban csinálják meg, akkor még ez se probléma.

2011. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"a mosakodás alap, de azzal együtt is higiénikusabb, nem gyűlik alatta a trutyi"


Rengeteg víz van ebben az országban, nem kell sajnálni, naponta sima langyos vízzel lejön a "trutyi" és az a trutyi, amikor termelődik, vigyáz a makk természetes nedvességének megőrzésében, csak nem kell hagyni, hogy ott büdösödjön, tisztítani kell. Sivatagban valóban érthető, hogy hetekig meg hónapokig víz nélkül gyakoribb problémákat old meg, de idehaza, Európában egyáltalán nem indokolt a testet csonkolni.


"sok tekintetben mérhetően biztonságosabb is - nem véletlenül vetették fel, hogy pl. Afrikában az AIDS elleni kampány részeként propagálják a körülmetélést"


Afrikában kevesebb a víz és sokan nem is akarják használni, ahogy a gumit se. A kiszáradt makk természetes, hogy kevésbé lesz kitéve a kórokozóknak, főleg meleg égövben, de azt hiszem, a normális, hűséges életvitel mégiscsak lehetne alternatíva azoknak, akik nem akarják a testük egy funkcióval bíró részét kidobni, ha egyszer nem beteg az a testrész, nincs begyulladva, stb.

Maga az eljárás kockázatos, mert minden műtét kockázat, mindegyik vágással kezdődik és heggel végződik. A károk, amik pl engem is értek, nem 1-2%.


"nem véletlenül csinálták meg automatikusan az USAban meg még néhány más országban a az újszülött kisfiúkon."


Már kezdenek felhagyni vele. Több állam már nem fizet a kórházi eljárásért, egyre kevesebben akarták már amúgy is az USA lakosságából, újszülöttjeiken olyan beavatkozást végeztetni, amit inkább ő majd felnőtt korában, szabad akaratából csináltathatna meg - ha AKARNÁ.


"Idősebb korban lehet, hogy szívhat vele az ember, hogy akkor már máshogy szokta meg, értelemszerűen más érzés, meg gyógyulni is nehezebben gyógyul, kevésbé jól reagálja le a szerszám, hogy már nincs úgy védve, ahogy korábban, de ha gyerekkorban csinálják meg, akkor még ez se probléma."


Én gyerekkorom óta vagyok érintett és a probléma, ha megvan, akkor az probléma. A felnőttkorban végzett beavatkozásnál látja a beteg és az orvos is, hogy milyen lesz a végeredmény. A kisgyerekeknél a kis heg felnőtt korukban nagy heg lesz és bizton állítom, hogy most is vannak iszonyatos tömegben csúnyán elvégzett műtétek.

De ami még rosszabb, hogy sokunknak a makkja nem viseli el a szárazságot, nekünk senki nem adja be, hogy jobb így, amikor cserepesedik, meg lehámlik, mert nincs ott a nedvesítő, ami természetes...

Az aids és a többi rossz duma. A HPV-nél a dánok már évekkel ezelőtt bizonyították, a megfelelő higiénia számít és akkor nincs egyáltalán különbség, emiatt nem indokolt a kényszerű, később visszavonhatatlan csonkítás.

A hollandok is tavaly bejelentették, hogy nem szeretnék elvégezni, főleg, ha nincs is rá indok. Az, hogy a mennyben úgy lehet eljutni, az kicsit kevés. Az AIDS és a többi is rizsa. Lép és mandula nélkül is lehet élni, mégse erőltetik a kivételét ezeknek, ha nem muszáj. Nincs a testben és rajtunk fölösleges rész

2011. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is meg tudom csinálni. De az nem legális, mivel nem vagyok tagja az orvosi kamarának ezért kuruzslásnak minősülne.
2012. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!