Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 130-140/70-80 közötti vérnyomá...

130-140/70-80 közötti vérnyomás 20 éves férfi esetében mennyire normáis?

Figyelt kérdés

Nem dohányzok, nem kávézok és inni is csak nagyon ritkán szoktam, a BMI-m jó, ill. napi szinten szoktam kicsit spórtolni (futás, Kerékpár)ennek tekintetében ezek az értékek mennyire normálisak?


Előre is köszi a válaszokat.



2020. jún. 9. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Emelkedett kategória de nem magas. Jó életmódot folytatsz tehát valószínű genetikai okokra vezethető vissza. Most úgy gondolom nem kell vele foglalkozni háziorvos meg gondolom már észrevette az emelkedést. Amit érdemes lenne most tenni az, hogy figyeled és egy pár naponta megméred majd feljegyzed. Aztán majd ha esetleg (még)magasabb lesz akkor majd kapsz rá valószínűleg valamilyen vérnyomáscsökkentő gyógyszert.
2020. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ. Nem vagyok nagyon otthon ebben a témában ezért is tettem fel a kérdést, viszont orvos még nem látta, sőt nem is emlékszem mikor mért orvos nekem utoljára vérnyomást, ezt is csak azért mértem, mert kicsit fájt a fejem az utóbbi napokban, de, ha nincs nagy gond akkor rendben.
2020. jún. 9. 23:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, nagy gond semmiképpen nincs. Mondom pár naponta azért mérd meg 1x-1x és írd fel mert ha orvos lát és mér és magasabb akkor sokat tud neki segíteni, ha látja milyen magas szokott lenni. Vagy ha esetleg magasabb lesz a nyugalmi akkor te is látod akkor meg mindenképpen érdemes már emiatt orvoshoz menni.
2020. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mégegyszer.
2020. jún. 10. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a 120/80 a “legjobb “.. de 140 felett számít ténylegesen magasnak.
2020. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!