Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kellemetlen változás. Körülmet...

Kellemetlen változás. Körülmetélési tapasztalok idősebb korban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egészségügyi okokból körül kell metélni és emiatt egy kicsit félek. Tudom, hogy ez milyen beavatkozással jár, inkább attól tartok, hogy milyen lesz, hogy eddig volt ott bőr, aztán nem lesz. Ha valakivel történt ilyen, esetleg korosztályomban akkor örülnék a tapasztalatának, mert nem tudok még belenyugodni.

A másik dolog is érdekel(nyilván ember vagyok), hogy párkapcsolatban(lányoknál) érhet e bármilyen negatív hatás(el nem fogadás, akármi hasonló) ezért?

Sokszor olvasgattam ezen az oldalon kérdéseket bizonytalan emberektől, na most fordult a kocka.

Köszönöm, ha válaszolsz.

18F



2020. júl. 11. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Semmilyen negativ hatással nincs a nemi életre a körülmetélés

Ha belegondolsz akiknek van előbőrük azoknak is felhúzódik szex közben úgyhogy az is olyan mintha körül lennének metélve

A péniszen az előbőr egy védelmet nyújt a fertőzések elkerülése végett, de valaki orvosi indokból, valakik pedig vallási okokból metélnek körül

2020. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod,hordd hátrahúzva a fitymád a műtét előtt,így már a makkérzékenységgel nem lesz problémád később!
2020. júl. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is meg lett csinálva évekkel ezelőtt, nem lesz gáz. Pár hónap után már alig tűnt fel. Néha még most is fura érzés, hogy nincs ott, például törölközésnél, de amúgy általánosságban ugyanolyan minden mint azelőtt. Ha óvszer van rajta akkor funkcióban úgysincs semmi különbség. Olyan volt már, hogy valaki nem vett róla tudomást, hogy nincs rajta húzogatható bőr és ugyanúgy próbálta kézzel használni, és ilyenkor kicsit segíteni kellett. :)


El nem fogadás soha nem volt eddig, max érdeklődés, partnerek meg haverjaim közül is volt már aki feltett ilyen egyszerű kérdéseket (nem rossz így? nem fáj ahogy kint van? én tuti nem hagytam volna ezt, stb) Ha előjön a téma akkor próbálok magabiztosan válaszolgatni, amúgy meg csak használom. :D


25/F

2020. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

ha egészségügyi okból csinálják meg neked is, akkor ne sokat gondolkodj. Pár hét a gyógyulás és nem lesz vele gond. Sok oldalt és leírást is találsz a témában, érdemes tájékozódni

2020. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Á.Zoli ***** válasza:

Én saját elhatározásból vetettem magam alá magán úton 3 éve. Nem volt szűkületem. Egyszerűen tetszik így.

Semmi hátrányát nem vettem észre és nem csinálnék vissza semmit. Nekem a doki közös megegyezéssel lazára hagyta, így van mit mozgatni rajta, amikor kell. Előtte 20 évig ment a szex bőrrel, tehát van összehasonlítási alap. Metélten kevesebb az inger, de még így is teljesen jól élvezhető minden. Ha kell csináltatni arra figyelj, hogy jó helyen, jól felszerelt, tapasztalt doki végezze! 😊👍

2020. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én is azt tudom tanácsolni hogy tájékozódj ezzel foglalkozó oldalakon. Elég sok információt meg lehet tudni. Nyilván ez egy új helyzet lesz, meg kell tanulni az új "működést"

Nekem csak pozitív hatásai vannak a metélésnek, de nem annyira vészes átélni mint azt sokan terjesztik. Ha kell akkor kell.

2020. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A férfiasság mindig központi szerepet játszik egy férfi életében. A történelemben is számos példa bizonyítja, hogy voltak fiúk és férfiak, akiket kiheréltek rabszolgaként, hogy háremőrök vagy énekesek legyenek. Más népeknél a körülmetélés vallási alap volt, mivel ez egy testen hordott azonosító. Elég meztelenre vetkőztetni egy ismeretlent, hogy kiderüljön, hogy a csoport része vagy sem. Régen a törökök is a fityma lenyisszantásávsl igazolták, ha valaki muzulmán akart lenni, tehát ez ilyen útlevél is volt. Manapság azért már nem élünk ilyen időket, de a cél ugyanaz. Gyereknemzésre alkalmas férfiakat létrehozni. Tehát lehet onnan indult az egész, hogy az őskorban vagy ókorban is volt fitymaszűküket vagy maszturbáció, de arra azért rájöttek, hogy a nem hátra húzható fityma közösülési akadály. Egy lány nem csak a fitymáddal vagy fitymád nélkül fog szeretni, mert ez csak egy kis része a párkapcsolatnak. Ha valaki emiatt visszautasít, akkor nem szeret.
2020. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Átestem rajta. Már több mint egy hete, gyógyul, de még sok van hátra. Köszönöm a válaszokat itt is és privátban is. Azok akik szerint megoldható lett volna máshogy is: korábban voltam több helyen ahol szerintük megoldható volt, azok nem váltak be. Mivel nem találom nagy hátránynak ezért nem is zavar. Bár még van jópár hátránya a műtét miatt, úgy érzem jó úton haladok a többit meg majd az idő megmondja. Persze még nem tartok a gyógyulás kellemesebb szakaszánál, de a folyamat még tart. Úgy gondolom, hogy a legtöbb kellemetlenség egy hét múlva már megszűnik, de addig is próbálok helytállni egyetemi gólyaként, egyebek. Mégegyszer köszönöm, ha van valamiféle gyógyuláshoz kapcsolódó tapasztalat szívesen fogadom.
2020. szept. 3. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!