Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Emésztőrendszeri probléma...

Emésztőrendszeri probléma okozhat gyenge vizelési sugarat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, éppen egy életmódváltás kellős közepén, pár hónapja kezdtem el, szépen lassan átálni a túlsúlyom miatt. Az utóbbi pár napban, hogy egyre jobban benne vagyok a dolgokban, kaptam egy javaslatot hogy nem árt néha rostokat is enni, zöldség, gyümölcsök formájában. Így hat a héten minden étkezésem tartalmazott valamilyen rostot, reggeli zabpehely, ebéd párolt zöldség, este saláta formájában, ezzel egy időben észrevettem hogy eszméletlenül puffadok, de nem távozik belőlem gáz, szekletem napi szinten három, alkalmanként kevés de lágy állagú. Ugyan ezzel egy időben tapasztaltam hogy a vizelet sugaram is legyengült, nehezebben indul el a vizelet. Napi 3.5-4 liter folyadékot iszok. A két probléma összefügghet, lehet köze magához a táplálkozási szokások megváltozásához?


2020. aug. 14. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A zöldségektől puffadhatsz, a sok rost pedig teheti lággyá a székletet. Nem kell a rostokat sem túlzásba vinni. Reggelire nyugodtan ehetsz főtt tojást, rántottát is. A rostokból is 2 fajta van. Van a könnyen emészthető és felszívódó, és van a szinte emészthetetlen. A zabpehely nem rossz 1 héten mondjuk 2 vagy 3 alkalommal, de mellette magas a szénhidrát tartalma, így érdemes odafigyelni, hogy mennyit eszel belőle, továbbá képes meghajtani is a gyomrot. Este ne egyél salátát, mert a cellulóz miatt nehezen emészti meg a szervezet, és estére ne terheld le a gyomrod ilyennel. Helyette inkább kefírt igyál vagy egyél. Az a bélflórának is jót tesz. Tehetsz bele 1 ek. aprított lenmagot, vagy ha a bél tisztítása a cél, akkor egy evőkanálnyi útifű maghéjat is.


A vizelethez nem hiszem, hogy köze lenne mivel a kiválasztást a vizeletnél a vese végzi, jó esetben pedig nem a bélrendszerben pang a víz, amely hasmenés formájában távozik.

2020. aug. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni őket.

Én konkrétan arra gondoltam, hogy lehet e köze hozzá a vizeletnek, hogy lehetséges e hogy a bentragadt gázok amik feszítik a hasam, nyomhatják e pl a hugyholyagot vagy prosztatát ami miatt a sugár gyengébb lehet?

2020. aug. 14. 07:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, de ha nyomná, akkor kifelé kellene nyomnia, mivel feszíti. A puffadás pedig a gyomorban van, vagy a vékonybélben, és nem a vastagbélben ami közel van a húgyhólyaghoz. Ha nagyon puffadsz, esetleg fáj tőle a hasad, akkor nyugodtan vegyél be puffadásgátlót.
2020. aug. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2 nek nek semmi köze egymáshoz.A sok folyadék fogyasztása káros is lehet.Nem gondolod ezzel a vesédnek nagy munkát adsz ?
2020. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3,5 - 4,luter víz nem sok egy ekkora testnek, továbbá odakint nem tudom hogy feltűnt-e de árnyékban mérnek 30 fok feletti hőmérsékletet. Szóval semmilyen szinten nem sok a bevitt vízmennyiség.
2020. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!