Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek ki alakulhatott...

Szerintetek ki alakulhatott így péniszrák?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 18 éves vagyok, de tudatlanság es hanyagság miatt évek óta elhanyagolom a péniszem tisztítását, (nemi kapcsolatom még nem volt) 12-13 éves korom óta egyátalán nem tudom hátrahúzni a fitymámat de anno még nem tudtam hogy ez nem normális. Teltek az évek és egyszerűen nem foglalkoztam vele egyátalán nem is ismertem hogy ez veszélyes. Tudtam már hogy létezik fitymaszűkület de mindig halogattam azt hogy barmit tegyek vele nem fajt meg semmi nem erdekelt. Az a helyzet hogy 2-3 hónapja el kezdett csípni égni a makkom néha főleg önkielégítés után, de hamar el is múlt gondoltam biztos csak túl sok vér áramlott vagy akarmi szintén csak lesz*rtam. Viszont észrevettem hogy amennyire merevedéskor hátra lehet húzni a fitymám (nagyon kicsit) ott tiszta vörös büdös és a fitymamon is fehér pöttyös mintha kinövések lennének rajta meg kis lyukak. Eléggé fáj olyankor csíp irritált ég. Az ütő akkor állt meg bennem amikor google-on utánnaolvastam a fitymaszűkületnek és hogy mit lehet vele tenni, és olvastam hogy az elhanyagolt fitymaszűkűlet rákot okoznak a makkon és a fitymán (pont ahol az én problémám is van) és a tünetek is pont ugyan azok, és írták hogy az ilyen rák igen ahresszív gyorsan nő és pénisz amputáció is lehet a vége. Ettől aztán teljes pánikba estem igaz hogy ez a rák igen ritka és általában 60-70 év felett jelentkezik, de bármikor előfordulhat és a rizikótényezők fitymaszűkület rossz higénia ez nekem megvolt plussz a tünetek is passzolnak. Tudom hogy itt már nincs helye egonak mindenkepp orvoshoz kell mennem, és fogok is már nehezíti a dolgok hogy külföldön élek és nem beszélem a nyelvet tehát nem tudom ezt diszkréten elintézni mindenképp be kell avassak valakit ami nagyon cikk és megalázó de ha arra gondolok hogy az ilyennek amputáció is lehet a vége akkor félreteszem a büszkeségem. Szóval igazából nem is azért irom ki ezt a kérdést hogymit tegyek mert tudom hogy el kell mennem sürgősen orvoshoz, inkább arra lennék kiváncsi hogy mi a véleményetek, mit tennétek a helyembe, ha volt nektek ilyen vagy hasonló probléma akkor annak mi lett a vége illetve aki ért ehez mennyire feltételezi hogy ez tényleg rák. Tudom hogy a saját tudatlanságomnak és nemtörödömségemnek köszönhetem az egészet. De remèlem még nem túl késő. Válaszokat előre is köszönöm!

2020. aug. 21. 19:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs az íráshibákért a szövegben.
2020. aug. 21. 19:47
 2/6 anonim ***** válasza:

Papillomatosis penis -re keress rá. Ha ilyen, akkor nincs miért aggódnod (leszámítva a fitymaszükületet, amit kezelni kell)

Ha nem... nos akkor.

2020. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Nem hinném, hogy rák, inkább gomba.
2020. aug. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rákerestem a fitymámon hasonló kiütések vannak de nem ilyen, a makkom peremét nem tudom megnézni, a bőrt ugyan is nem tudom hátrahúlni semennyire se csak egy ici picit ebb csak a makkom vege latcik ki az viszont vörös és fáj. Persze lehet gyullasás de már elég régóta fennél és a fitymaszűkület is éveg óta fennál szinte gyerekkorom óta nem emlékszek hogy valaha hátra húztam volta. És pont ezektől a tényezőktől alakul ki a rák ezekkel a tünetekkel ezét félek annyira. Mibel nemi kapcsolatom még sosem volt ezért nem kaphattam el semmi nemi betegséget. Mindenesetre most a napikban ez a pár nap nem oszt nem szoroz már szerintem táveszem magam és elmondom mindent egy rokonomnak akármilyen megalázó is hogy segitsen nekem az orvosnál. De addig is kérem aki tud valamit ossza meg velem mert egyszerre tölrengek azon hogy mivan ha csak begyulladt a fitymaszűkület miatt és semmi mas és mivan ha ez már rák és ke kell vágni a péniszem mert ugygondolom 18 évesen az azzal lenne egyenlő ha az életem oltanák ki vagy annál is rosszabb. Minden segítséget köszönök.
2020. aug. 21. 20:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Látszik* szintén bocs a hibákért nagyon rossz a kijelzőm
2020. aug. 21. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire hamar nem szokott azért elrákosodni, de ha mégis, akkor sem vágják le mindenképpen az egészet. Mindig az a cél, hogy amit lehet, megmentsenek. Mindenesetre, amint lehet, irány az orvos, ez tényleg nem az a helyzet, amikor szemérmeskedni kell.
2020. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!