Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztatavizsgálat esetében...

Prosztatavizsgálat esetében el lehet kerülni a hírhedt (és megalázó) vizsgálattípust valahogy?

Figyelt kérdés

Tudjátok, azt amihez ezek a "poénok" tartoznak: [link]


Ki lehet ezt valahogy kerülni? Nem nagyon rajongok az ötletért, hogy "belém nyúljon", különösen nem, ha "poénkodós" orvosról van szó (súlyommal kapcsolatos poénkodás, "mind a 10 ujjam elöl van" - """poén""" stb.) és ráadásul megalázó is. Nem lehet ezt elegánsabban és kevésbé megalázóan megoldani? Nem tartunk még itt 2020-ban? Mekkora esélyem van rá? Mit lehet tenni, ha az orvos "vicceskedik" vagy direkt megaláz?



#megalázás #nem vicces orvosok #prosztat-vizsgálat
2020. szept. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
80%
Semmi megalázó nincsen benne. Elutasíthatod, ha akarod, de akkor ne csodálkozz, ha prosztataproblémád van és nem derül ki időben.
2020. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, én 13 évet dolgoztam urológiai szakrendelésem, de soha se poén, se megalázás nem hagyta el egy orvos száját sem a betegek felé.
2020. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

Nem is kell poénkodósnak lennie, elég ha ilyen körülmények között történik (igaz ez csak film, de akkor is, 2002 Lengyelországa eléggé hasonlít korunk Magyarországára): https://www.youtube.com/watch?v=irkfFdmE49w&t=2916s - szerencsétlen karakter.



De ezt mégis hogyan nem kínos? Ha el is megyek ilyen vizsgálatra, biztosan viszek papírzsákot, vagy álarcot vagy bármit, mert nagyon-nagyon-nagyon kínosan fogom érezni magam tőle. A nők hogy viselik el a nőgyógyászati vizsgálatot? Az még megalázóbb. És hogyan tudnak utána az orvos szemébe nézni?


De tuti nem tudja valami vérvizsgálatból vagy ilyesmikből megmondani, hogy nincs-e valami probléma? Bár még csak 30 vagyok így nem biztos, de az tuti, hogy valami nincs rendben, de nem biztos, hogy ez, lehet a depresszióm miatt vannak problémáim. És azok sem vizelésiek, csak hát... a fene tudja.

2020. szept. 20. 22:59
 4/56 anonim ***** válasza:
Orvosi dolog, ennyi. Lazulj már el, azért is ennyire rápörögsz, ha a fogorvos "nyúl beléd" (a szádba)
2020. szept. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
76%
Az a kínos, hogy 30 évesen filmjelenetekből próbálsz tájékozódni, amiknek köze nincsen a valósághoz és még próbáld is elhinni, hogy tényleg ez fog történni.
2020. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
65%
Első férfi, aki belegondol milyen szar a nőgyógyász 🙏(nem is voltam, nem is megyek, kb megerőszakolás szintje (korábbi traumák miatt vagyok vele így))
2020. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
82%
jesszus, egyáltalán nem ilyen, mint a filmben. az ujjas vizsgálat pár másodperc csak, és nem is fáj.
2020. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
64%
Én imádom a prosztata vizsgálatot, szoktam masszázsra is járni. Tiltott gyönyör.
2020. szept. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

6.


Én nem csak belegondolok, hanem ezt gondolom róla, sajnálom is azokat a nőket akiknek menniük kell.


7.


Én nem is a fájdalomtól tartok (mármint fizikaitól), hanem az orvos gúnyos megjegyzéseitől, hogy a végbélnyílásom nagyobb, mint az átlagemberé (és tényleg, de emiatt problémám nincs, az aranyerem is teljesen kezelhető) vagy a súlyommal kezd el viccelődni, az asszisztensének.


Fogászaton amikor jártam azért volt jobb, mert ott fizettem az orvosnak (magánklinika) így ha "poénkodott" volna, akkor otthagyom és nem kap semmit. Ne poénkodjon már, hanem vizsgáljon meg és ennyi. A fülész is "poénkodott", azt hitte magáról, hogy vicces (nem volt az) egyedül a háziorvosomtól tűröm el a poénokat, mert őt nagyon régóta ismerem. És ő nem sértő módon teszi.


Nagyon megalázó lenne ez, azt hiszem, csak akkor vetem magam alá ilyen vizsgálatnak, ha tényleg komolyabb bajom lesz vagy 40 felett amikor már ajánlott.

2020. szept. 20. 23:24
 10/56 anonim ***** válasza:
Háhh milyen film, ezt megnezem. :D
2020. szept. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!