Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit jelent az alábbi lehet?

Mit jelent az alábbi lehet?

Figyelt kérdés

Mintában kimutatott mikroba: Citrobacter koseri

Csíraszám: Sok telep

Egy csomó felsorolt dolog mellett pl Cefotaxim, Meropenem, Ciprofloxacin stb, ezek gondolom hatóanyagok. Mind mellett egy E betű van.

Urológiára csak másfél hónap múlva kell visszamennem, hogy megkérdezzem az orvost. Valaki tud segíteni mit jelentenek a felül írtak?



2020. okt. 14. 21:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Lelet* bocsi telefonról írtam ki gyorsan.
2020. okt. 14. 21:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
húgyúti bakteriális fertőzés
2020. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De fura, hogy egy hete voltam vizelettenyésztésen meg teljes laboron és ott full negatív volt minden, most meg ondóból ezt mutatták ki. Inkább holnap felhívom a háziorvosom ő mit gondol.
2020. okt. 14. 22:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dokihoz kell menned, mert ahogy az 1-es írta bakteriális fertőzésed van.
2020. okt. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még annyival egészíteném ki a fentieket:


"Egy csomó felsorolt dolog mellett pl Cefotaxim, Meropenem, Ciprofloxacin stb, ezek gondolom hatóanyagok. Mind mellett egy E betű van."


Igen, ezek valóban gyógyszer hatóanyagok. Az E betű - ami inkább É -, azt jelenti: Érzékeny rá a kórokozó. Ha R betű lenne, akkor lenne Rezisztens/ellenálló, ami annyit takar, hogy az a gyógyszer nem használna, vagyis azt nem írnák fel.

Mindenképp kellene az orvos, mivel a fertőzésed csak akkor múlna el, ha kapnál rá gyógyszert.

2020. okt. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok! Ma megyek a háziorvosomhoz délután.
2020. okt. 15. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!