Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » El szeretnék kezdeni edzeni,...

El szeretnék kezdeni edzeni, mikre figyeljek oda, tippek-trükkök? Bővebb információk lent! :)

Figyelt kérdés

18/F 165 cm - 43 kg

Elhatároztam, hogy 2021 elején el szeretnék kezdeni erősödni, edzeni súlyokkal. Az esztétika nem igazán számít, persze azért szeretném ha látszódna rajtam, hogy edzek. 55-60 kg-ra szeretnék felhízni, főként izomtömeget építeni. Mivel a vírushelyzet miatt bezártak a kondi termek, oda nem tudok lejárni, saját eszközöket szeretnék ( fekvenyomó pad, súlyok stb. ) Hogyan tudnám ezt megoldani itthon, saját eszközökkel? Milyen eszközök szükségesek? Hogyan, mit táplálkozzak? Milyen gyakorlatokat végezzek? Mikorra érhetem el a kitűzött célomat? Egy ember aki az egyik legfontosabb az életemben, azt mondta nekem, hogy nem vagyok elég erős, kicsi vagyok. Valami akkor elpattant bennem, és elhatároztam, hogy el szeretnék kezdeni edzeni és addig meg sem állni amíg el nem érem a célom. Köszönöm az értelmes válaszokat! Elég “kezdő” vagyok a témában, bocsánat, ha balféknek tűnök, nézzétek el nekem! Szép napot mindenkinek, köszönöm ha elolvastad! :)



2020. dec. 1. 01:26
 1/8 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Nagyon jó, hogy elhatároztad magadat, hogy a sportot illetve testedzèst meéöited a mindennapjaidba. Egy fûzetbe ird mindig bele a teljesitmènyeidet, igy magad is látni fogod mennyit fogsz idôvel birni. Elôszôr lassan kezdjel el az edzèst. Bemelegitès, futás, a ház kôrûl, majd sulyzózás 5 kg- val kezdèsnek. Majd idôvel 10 kg-val. Venned kellene egy szoba biciglit is! Ezeket olcsón beszerezheted a jófogás oldalon. Proterint is vehetnèl magadnak, kûlônfèle izûek vannak. Nyárra már izmosabb lehetnèl, ha kitartó vagy! Meg fogja érni! Egy izmos ferfi mindig vonzóbb a lányoknâl. Ne kèslekedj, már ma kezd el a testedzèst! Ha nincs sulyzód akkor tárgyak emelèsèvel is tudsz edzeni, pl. Egy szèk emelgetèse.
2020. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó az ötlet, de nem kell vagyonokat költened hogy edzhess otthon. A saját testsúlyod ingyen van, csak egy-két kiegészítőre lenne szükséged. Lehet kapni fekvőtámasz bakot, amire rátudsz markolni és stabilan van a csuklód. Amikor csinálod a fekvőtámaszt nem kerül egészségtelen helyzetbe a csuklód. Kapható még a két ajtófélfa közé erősíthető húzodzkodó rúd. Tedd alacsonyra és amíg meg nem erősödsz csinálj "invertált evezést" (keress rá googleba, megtudod nézni mire is gondolok pontosan). Csinálj még guggolást, hasizom erősítő gyakorlatokat. Futást is beiktathatsz heti 2x max. Az étkezésedre figyelj oda, mert az eredményeid 80%-a az étkezéseden múlik leginkább! Keress rá: Sárga kapszula. Ez egy ingyenes könyv, töviről-hegyire megtudhatsz belőle mindent a táplálkozásról, fogyásról, tömegelésről, makrókról, vitaminokról. Ez kb egy Biblia.. Nem szaporítom tovább a betűket, a Sárga kapszulából mindent megtudsz! :) Sok sikert!
2020. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszod! :)
2020. dec. 18. 01:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne akarj egyből az olympiára kijutni.Nehogy a nemi szerveid lássák ennek kárát .Azok még fejlődésben vannak. Legyél mérsékletes !
2020. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fsms ***** válasza:
Esetleg saját súlyos edzés én gondolkodsz? TRX is jó lehet. YouTube-on találsz videókat hozzá. Ne becsüld alá.
2021. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arnold és a flex wheeler könyve olvass. :-)
2021. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmiképpen sem saját testsúlyos edzésre gondoltam, nem becsülöm alá ezt az edzésformát, de tény hogy “külső teherrel” gyorsabban és könnyebben lehet fejlődni. Így én mindenképpen a súlyzós edzést választanám. Egyébként azt kihagytam fentről, hogy jelenleg növekedési hormon pótlás alatt vagyok ( Alacsonynövés miatt, kb. 4 éve tart a kezelés ) ez mennyit tud dobni a dolgokon? Nyilván nem akarom kihasználni versenyeken vagy egyéb helyeken dicsekedni, Én csak erősebb és kitartóbb szeretnék lenni. A kocka has, stb. nem igazán számítanak.
2021. jan. 19. 21:04
 8/8 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Biztos fog egy kicsit segiteni! Egyébbként nem kell izgulnod sok az alacsony nô! Kitartò edzést!
2021. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!