Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lagyéksérv mik a tünetek?

Lagyéksérv mik a tünetek?

Figyelt kérdés

Akinek volt eltudná mondani milyen tünetei voltak , hol fájt , hol tapintható ki, milyen volt a műtét , gyógyulási fázis milyen volt?


Illetve szerencsére nem fizikai munkát végzek de mennyi időt kérjek a szabiból ameddig pihentetnem kéne?



2020. dec. 4. 00:36
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia, ugyan nekem nincs ilyenem, de egy jó ismerôsômnek volt. lapraszkópos lágyèksèrvmûtèten esett át. Jól ment, 2 hètig nem tudott dolgozni menni, de ki volt irva betegállományba.
2020. dec. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal előbb meglátszik ill. tapintható, minthogy bármit is éreznél. Én fürdésnél vettem észre, hogy ahol a testem alul véget ér, nem szimmetrikusan van a két oldali lágyék. Elmentem orvoshoz és ő állította fel a diagnózist.

A műtéti előjegyzés akkor is hónapokban volt mérhető, most pedig még a tervezett műtétek is állnak... Örülj, ha jövő nyáron megműtenek. Ha kizáródik, akkor sürgősségi alapon persze meg fognak, de azt ne akard. Állítólag ott 10% a halálozási arány.

Nekem kb. 5-6 hónappal később kezdett fájni. A gyaloglásokat egyre rosszabbul bírtam. Persze nem emeltem nehezet onnantól, hogy kijött a sérvem.

Műtét: egy éjszakát töltöttem bent. Utána első héten nem nagyon kívánkozol ki a lakásból. Ha nem nyaggatnak a munkahelyedről, 3 hét otthonlét legyen. Az első pár napban más vásároljon be, más vigye el a háziorvoshoz a kórházi zárójelentésedet. Te nem leszel alkalmas ezekre.

6 hétig volt korlátozva nehéz terhek emelése. Konkrétan az akkor 15 kg-os kisfiamat 4 hétig nem volt szabad megemelnem.

Házasélet 4 hétig volt tiltva.

2020. dec. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Na most döntsd el már hogy neked van-e vagy nincs???

Ha van akkor tudod hogy mi az , hogy nézki és fáj-e.

2020. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Már lassan kb 20 éve hogy műtöttek. Akkor még ritka volt az ilyen megoldásos műtét,főleg kisebb vidéki kórházakban.Legalább 2 hozzá értő orvos kellett,meg a technika . Bp.ről érkezett hozzánk 1 sebész házaspár.Ők tudták ezt akkor.

Pár hónapja fekvő beteg voltam az év első negyed évében.

Kimentem levegőzni,és megfáztam.Ebből olyan nagy köhögésem lett,hogy bal oldalon kirepedt a hasfal. A vizsgálat csak 1 gatya letolásból állt,a doki látta a galambtojás nagyságú dudort,írta kórházi beutalót.Majd akkor jelentkezzek,ha a köhögés elmúlt.

A kiírt műtét előtti vizsgálatokat megcsináltattam.

Nem a hasfalon ejtenek kis bemetszéseket,ezért alul "borotválkozni sem kell. Köldök magasságában volt 3 kis metszés.1 varrat be is fogta . 3 nap múlva küldtek haza ,gyógyulni otthon is lehet.

4 hét mulva már dolgoztam,fizikai munkásként.Az emeléseket mellőzzem,de ez a későbbi évekre is vonatkozik.

6 hét mulva kontroll.Többet e ügyben orvossal nem találkoztam.

Fekvésnél nem is volt látható,nagyon nem is fájt.

2020. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!