Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan tudjam elfogadni...

Hogyan tudjam elfogadni illetve feldolgozni a fülzúgást?

Figyelt kérdés

2021. jan. 20. 23:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben egy alapos kivizsgálás kellene, mert nagyon sok mindennek a tünete lehet a fülzúgás. Lehet, hogy nem is fülészeti problémád van, hanem valamilyen nyaki gerinc probléma. (Édesanyámnak gerinc-, és tartóizom problémák miatt csengett a füle, és egy gyógymasszőr pár kezelés után helyre tette.)

Érdemes lehet ezt a kérdést továbbá egy fülésznek is feltenni, hiszen ő tud több alternatívát is mondani, hogyan lehet a fülzúgást kezelni. Esetleg keress fel több szakorvost is.


Ha viszont ezeket az utakat már végigjártad, akkor próbáld meg kizárni az életedből a fülzúgást. Gondolom, hogy nehéz lehet, de tegyél úgy, mintha egyáltalán nem hallannál semmit. Gondolj arra, hogy ígyis el tudod érni a céljaidat. Keress esetleg egy pótcselekvést, egy hobbit, amit élvezel. Otthoni edzés, rajzolás, olvasás, írás, ami kikapcsol és nem arra figyelsz, hogy zúg a füled. Nagyon sokan küzdenek valamiféle maradandó betegséggel, nem vagy egyedül. Próbáld a jó tulajdonságaidat szem előtt tartani. (Pl. oké, cseng a fülem, de ezt és ezt attól még meg tudom tenni, ebben és ebben még jó vagyok.)


Illetve ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudsz megbirkózni ezzel, lehet érdemes lenne egy pszichológussal is beszélned. Ha nem akarsz fizetni érte, akkor esetleg anonim is feltehetsz szakembereknek kérdéseket egy oldalon, többek között arról, hogyan dolgozz fel egy betegséget.

Pl itt: [link]


Jobbulást kívánok!

2021. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!