Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van valamilyen komoly egészség...

Van valamilyen komoly egészségügyi kockázata annak, ha orvosi felügyelet nélkül, saját szakállamra jelentősen meghosszabbítok egy antibiotikumkúrát? Konkrétan doxiciklinről lenne szó.

Figyelt kérdés

Prosztatagyulladástól szenvedek idestova kb. 8 éve. Mivel fiatal vagyok (huszonéves), így normális szexuális életre gyakorlatilag esélyem se volt eddig. Tb-s orvostól magánorvosig mentem, látott már kb. 10 urológus, egyik se tudott kikezelni. Megy az óvatoskodás a tenyésztésekkel meg a csíraszámokkal, hol kitenyészik a baktérium (Enterococcus faecalis), hol nem, adjak le mintát, menjek vissza két hét múlva, szedjem két hétig, várjak utána 6 hetet, megint adjak le mintát stb., nagyjából ez megy évek óta, nekem meg lassan erekcióm se lesz, annyira fáj a prosztatám, de ezzel egy orvos meg nem tud mit kezdeni, mert neki csak egy páciens vagyok, nem ő az, aki nem tud visszaaludni éjjelente a gáttáji fájdalomtól meg nem tud elmenni 28 évesen. Én meg azzal nem tudok mit kezdeni, hogy neki mikor tenyészik ki a baktérium, mikor nem. A kettő-négy hetes antibiotikumkúrák szart se értek eddig. Úgy döntöttem, abbahagyom ezt a pöcsölést, és egyszerűen addig fogom szedni folyamatosan az antibiotikumot, amíg meg nem szűnik a baj. Ha fél évig kell, akkor fél évig. Nem tudom, melyik országhatárig kéne elmennem ahhoz, hogy egy olyan orvost találjak, aki kikezel belőle, de már meguntam a 2 hónapos várakozási időket tb-n és a 20.000 forintos viziteket magánban, ahol annyi történik, hogy belenyúlnak a fenekembe és szétteszik a kezüket, hogy nem találtak semmit.


Kioktatást arról, hogy milyen hülye vagyok, meg kóklerkedem, nem kérek senkitől. Majd ha valakinek úgy telik a fiatalkora, hogy a szexről neki az állandósult prosztata- és húgycsőfájdalom jut eszébe, meg megtapasztalja azt, hogy milyen évekig járni az egészet magasról leszaró orvosokhoz, az kioktathat. Egyedül azt akarom tudni, hogy mire számíthatok, ha ebbe belevágok.


2021. febr. 23. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy tovább szeded az antibiotikumot nem fog elmúlni. A megfelelőt kell megtalálni, amire még nem rezisztens a bacid a sok antibiotikumtól, amit életed során szedtél
2021. febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mi van, ha mindegyikre rezisztens? Az orvosom azt mondta, hogy összesen 5 féle antibiotikum van, ami képes lejutni a prosztatához. Ezt se értem egyébként, hogy egyik orvos se azzal kezdte, hogy megnézné, hogy mit szedtem eddig, hátha arra rezisztens már a baktérium...
2021. febr. 23. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a kockázata, hogy a szervezet különböző részein megtalálható baltériumflóra mindenhol károsodni fog, az emésztőrendszerben éppúgy, mint a bőrön és nyálkahártyákon, aminek aztán tovagyűrűző kellemetlen következményei lehetnek (allergia, bőrpanaszok, fertőzések megjelenése stb.). Ráadásul esélyt adsz arra, hogy a meglevő baktériumokból a doxiciklinre ellenálló mutáns törzs alakuljon ki (ha még eddig nem alakult ki). Sajnos a jelzett kórság nehezen gyógyítható, mert a mirigyes szervben könnyen meglapul a kórokozó. A mirigyváladékot rendszeresen üríteni kell.
2021. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ürítem én rendszeresen. Engem az idegesít, hogy látom a közömbösséget az orvoson.
2021. febr. 23. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!