Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Már tényleg ki van a *****...

Már tényleg ki van a ***** ezzel a problémával.Pattanásokról és mitesszerekről lenne szó.Mit csinálhatnék még? 17/F

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom sokatok azt gondolja hogy nem kell ezért sírni,mert tinédzsereknél ez a ciklus szokásos dolog,na de már annyira kimaxoltam a lehetőségek tárházát,hogy már nem tudom mi segíthetne.Par éve bajlódók ennyire a pattanásokkal és mitesszerekel,az utóbbi még annyira nem is lenne gond,nade a pattanás...Nem is az hogy sok lenne,hanem inkább az a nagy vörösség,amit maga után hagy,na az idegesít a legjobban.A bőröm ráadásul könnyen kipirosodik.Némelyik már lassan fél éve ott van.Nem iszok cukros vizeket, egészségesen eszek.Annyi,hogy ki szoktam nyomni ezeket,de nem durván.Meg szeretnék szabadulni már ezektől jelentősen és mennyi időbe telne az is érdekelne.Köszönöm,hogy elolvastad

2021. febr. 26. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Úgy tűnik a bőrgyógyászat nem szerepelt a lehetőségek tárházában.
2021. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ifjú padavan, hadd osszam meg veled szomorú történetemet. U...U


Nekem általános iskola, második osztályosként jöttek brutálisan a pattanások. Apám viccelődött, hogy nő a második fejem, a tanárnő farsangkor nem kente az arcomra azt, amit a többiekére igen, osztálytársak végletekig csúfoltak, én baxhattam, mert anya nem volt a képben, apám meg sötét mint az éjszaka az ilyenekhez, nem ajánlotta, hogy "figyi, létezik kozmetikus". Azt sem tudtam, mi az.


Visszaemlékezés vége.


Nos, a mitesszereket kozmetikus tudja megoldani, az fix, de a pattanások... hát azokat még a kozmetikus sem tudja mindig. 2. osztálytól kb 15 éves koromig volt pocsék, de olyan szinten, hogy kistiniként az alapszínem a sok, gyulladt pattanástól csúnya vörös volt. Gyűlöltem, őszintén.


Okozhatja stressz a pattanásokat, de a túlzott mogyoró is, zsíros kaják, cukros üdítők, fűszeres ételek... nem tesznek jót az arcbőrnek. Voltam bőrgyógyásznál, aki lényegében azt mondta, legyek fényevő. Ne egyek krumplit, ne egyek tésztát, ne egyek fűszereset, ne egyek túl sósat, cukrosat, édességet kerüljem, fogyasszak sok vizet... de ezt így életem végéig. Mondhatom, ezért a válaszért, amit neten is már olvastam, megérte várni 2 hónapot. Kozmetikus sem mindegy. Az első akinél voltam, többet szurkált tűvel mint nyúlt hozzám kézzel, nem látszott, hogy kevesebb a mitesszerem, és a pattanásaim száma nőtt. A második kozmetikus már kézzel nyomkodott inkább, megkímélt a tűtől, azonban nála sem volt nagy eredmény, és a pattanások megint csak nem javultak, sőt... gyulladtabbnak néztek ki, napok után is. A harmadik kozmetikus, isten áldja, látszott, hogy dolgozott, és annak ellenére, hogy nyomkodta az érzékeny bőrömet, az egész arcomat, egyáltalán nem maradt napok után is vörös, nem lettek a meglévő pattanások fájók, rosszabbak. Szóval a kozmetikus sem mindegy.


Ja és, az sem mindegy, hogy a bőröd mennyire érzékeny. Pl: engem évszaktól független nem kímél a nap, annyira érzékeny a bőröm.


Nem ciki, vegyél arctisztítót, arcradírt. A véleményeknek nézz utána neten, aztán menj Dm-be, Rossmanba vagy akár netről rendelj, belátásod szerint. Reggel és este arctisztítás.


Ó és, ami segíthet, legalábbis az én arcom meghálálta: fátyolmaszk. Dm-ben, Rossbanban 300Ft/db, és egy maszk 2-3 alkalomra is elég, nem feltétlen kell egyszer, csak az arcodon kívül ne érintsen mást és rakd vissza a tasakba, esetleg hűtőbe is berakhatod. Mindennap, elég csupán 10 percre az arcodra raknod. Ja és, ez csak személyes vélemény, a lehúzható maszkokat kerüld.


Bőrgyógyászhoz sem ártana menni, hátha mond valami hasznosabbat annál a karótnyelt alaknál, akihez én kerültem, és ír fel krémet.


Tudom, hogy nehéz. Szerencsére én már túlvagyok rajta...


Sok sikert! :/


19/l

2021. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érzékeny a bőröd, a pattanásos pedig valószínűleg gyulladtak.


Kozmetikus nyomja ki őket, ne te. Ő tud ajánlani krémet is.


Ha tovább akarsz menni, akkor pedig bőrgyógyász

2021. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A korodban ez normális, ha nagyon zavaró, keress meg bőrgyógyászt tanácsért.
2021. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!