Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Jó ötlet lenne egy Finasteride...

Jó ötlet lenne egy Finasteride kúra sima férfi kopaszodásra?

Figyelt kérdés

Hány éves kortól érdemes szedni? Gondolom érdemes vele megvárni a 30 éves kort.

Milyen hatása van a (100% naturál)testépítésben elért eredményekre?

Amerikában tudom, hogy felírják a hajtranszplantációs központokban, de Magyarországon is be lehet szerezni legálisan?


Van rá olyan alternatíva, ami a hajhullást lelassítja/megállítja és nem csak a meglévő hajat dúsítja fel. Olvastam még a minoxidilről is, de elvileg az csak annyit csinál, hogy a meglévő hajhagymákat erősíti fel ideiglenesen, miközben a kopaszodás ugyanolyan sebességgel megy tovább.



2021. márc. 6. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Férfi kopaszodásra az egyetlen megoldást úgy hívják, hogy borotva. Semmi értelme nincs mással erőlködni.
2021. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha csak 5 évig meg tudnám tartani a hajamat, utána részt vehetnék egy cell terápián, ami hosszú távon is megakadályozhatja a kopaszodást. A módszert épp most tesztelik Amerikában.
2021. márc. 6. 18:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Elon Musk -nak is sikerült...
2021. márc. 6. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Elon Musk mint minden híresség nem fogja minden plasztikai eljárását publikussá tenni.


Minoxidil: Azt írtad hogy a meglévő hajhagymákat erősíti, de ugyanúgy kopaszodsz. Nos erre azt tudom mondani hogy ha gondolkozol egy kicsit, akkor rájössz, hogy ha a hajhagymák táplálták, egészségesek, akkor nem hullik ki a haj, mert nem hal el.


A kopaszodás okai:

-genetikai (ezt örököltem)

-férfias kopaszodás (egyéni dolog, pl tesztoszteron szint hatással van rá)

-szervi gond (pajzsmirigy, rossz fog stb.)

-életmód (rossz táplálkozás stb)


A kopaszodás elkerülhetetlen ha úgy vagy összerakva. Annyit tudsz tenni, hogy egészségesen táplálkozol, szedsz vitaminokat, elmész egy jó fodrászhoz, és kikéred a véleményét, hogy milyen hajápoló szereket használj a hajadra.

2021. márc. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az interneten utánajártam és úgy tűnik, a Finasteride messze a leghatékonyabb szer. Sajnos olyan viszont, mint a koronavírus. Az emberek 5% -ának borzalmas mellékhatásai vannak, amik lehet nem is múlnak el egyáltalán. A maradék 95% viszont boldogan használja.
2021. márc. 7. 22:03
 6/6 anonim ***** válasza:

4: A fodrász biztosan otthon van a trichológiában. Elon Musk-nak FUE hajbeültetése volt, nem nagy titok, mint sok más hírességnek is, és nagyon sok celeb szed különböző finasteride-féle készítményeket. A férfias kopaszodás nem a tesztoszteronszinttel függ össze, jellemzően aki kopaszodik, alacsonyabb a szabad tesztoszteronja, a DHT-vel van kapcsolatban, ami a T-ből az 5-alfa-reduktáz révén jön létre. Ugyanez felelős a prosztatagondokért is, de nem feltétlen magasabb egy kopaszodó férfi DHT szintje sem, mint az átlag, ezért is van, hogy a Fina sem mindenkinek segít, mert az csak az 5AR-t blokkolja. A felsorolt tényezők egyébként helytállóak, ha mindegyik ellen teszel, azzal tudod a legjobban bebiztosítani az elérhető eredményeket. A minoxidil a másik "csodaszer" ami hatásos, de kaphatóak olyan készítmények is, amik oldatként fina-t is tartalmaznak, külsőleg a megfelelő dózisban majdnem ugyanolyan eredmény elérhető vele szisztematikus hatás nélkül.


Egyébként a finasteride mellékhatásai legtöbb esetben pszichés alapúak.

2021. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!