Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha több orvosnál jártam már,...

Ha több orvosnál jártam már, és nincsenek papírjaim a már megcsinált antibiotikumkúrákról, akkor kideríthető valahogy, hogy mire rezisztens a baktérium? (prosztatagyulladás)

Figyelt kérdés
Az van, hogy már kamaszkorom óta benne vagyok egy gyulladásban, kb. 7-8 éve, és egy orvos se tudott segíteni rajtam. Mivel közben külföldön is voltam, meg itthon is több orvosnál jártam, nem tudom megmondani pontosan, hogy hány és milyen antibiotikumkúrát csináltam már. Azt olvastam, hogy az a gond, hogy ilyenkor már rezisztens lehet a baktérium. Ki lehet deríteni valahogy, hogy mire rezisztens? Vagy mit javasolnátok? Ki lehet kérni utólag a kezelési lapokat olyan helyről, ahol már évek óta nem jártam? Az is aggaszt kicsit, hogy az új orvos, akihez megyek, nem kért listát arról, hogy eddig milyen kezeléseket kaptam. Nem kellene megtudni, ha egyszer antibiotikummal akar kezelni?
2021. márc. 12. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Mintát kell vennie egy orvosnak, kitenyészteni a baktériumot, hogy meg tudja állapítani hogy pontosan melyikkel van dolga, és ezt a vett mintát tudja is tesztelni az antibiotikumokra, hogy rezisztenssé vált-e már rá.


Én a helyedben elmennék egy jó magándokihoz, elmondanám ezt neki amit itt leírtál, és az általam javasolt dolgot is. Biztos nem lenne olcsó, de jobb mint állandóan antibiotikumot szedni és teljesen tönkretenni a bélflórád

2021. márc. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Magándokinál vagyok most is... meg ezelőtt is magándokiknál jártam. Egyik se hozta még elő, hogy a minta alapján megnézné, hogy rezisztens-e az antibiotikumra.
2021. márc. 12. 08:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyan orvosok akik nem gondolnak erre, illetve szeretik ha visszatérő vendég vagy.
2021. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!