Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tamsulozin másnak is okozott...

Tamsulozin másnak is okozott ilyen mellékhatást?

Figyelt kérdés

Prosztata gyulladásra kaptam. Segíti a vizelést, gyakorlatilag minden urológiai panaszom elmúlt tőle..


Viszont a szívem majd kiugrott a helyéről múltkor úgy kalapált. Mintha nehezebben kaptam volna levegőt is, gondolom a magas pulzus miatt. Szédültem tőle másnap. Ezek a mellékhatások el fognak múlni idővel? Sajnálnám abbahagyni, mert rengeteget használ a gyógyszer. Mi a tapasztalat ez ügyben?



#Tamsudil
2021. márc. 17. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy alfa-blokkoló, reflextachycardia jelentkezett. Mérj egy vérnyomást.
2021. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyik pillanatról a másikra jelentkezett napokkal a gyógyszer elkezdése után. Először mintha szédültem volna, aztán nehézlégzés, majd összevissza kalapált a szívem. Ki kellett mennem a levegőre olyan vacakul lettem. Aztán átment. Durván félelmetes érzés volt. Abba kell hagynom a gyógyszert? Sajnálnám, mert nagyon sokat segít.
2021. márc. 18. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell abbahagynod, de kíváncsi lennék a vérnyomásodra, mert leviheti.
2021. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vérnyomásom picit magas szokott lenni, 145/90 körül, de nem szedek rá semmit. Most 130/85 volt. Hasonló történt velem februárban, akkor antibiotikumot adtak a gyulladásra, de nem javult, valószínűleg krónikus nem bakteriális gyulladásom van. Levofloxacint írtak, elkezdtem szedni, és ugyanúgy légszomj és szívdobogás. Írt Zinnatot, azt tudtam szedni de nem használt. Felírt Sumamedet, egy szem után ugyanúgy erős szívdobogás.


Váltottam urológust, aki tenyésztésekkel kezdett. Vizelet, masszázs utáni vizelet, ondó tenyésztés, minden negatív volt, szerinte felesleges volt az antibiotikum. Kivizsgált, ultrahang, felírta a Tamsudilt, amit el is kezdtem szedni. 10 napig simán szedtem reggeli után, amikor a problémás szívdobogás érzés volt, akkor történetesen éhgyomorra vettem be, de nem hiszem,hogy ez okozta volna.. vagy ez számít?


Decemberben covidos voltam enyhe tünetekkel, és utána indult ez a szívdobogás mizéria. Korábban is szedtem Levofloxacint, Sumamedet is, soha semmi baj nem volt. Most a Covid óta egyfolytában bedobog a szívem bizonyos gyógyszerekre. Voltam szívultrahangon kardiológusnál, minden negatív lett. Azt mondta, ha ilyen szívdobogás jellegű problémám van szedjek Concor tablettát, az segít. Sajnálnám az alfa blokkolót, mert elmúlt minden prosztatagyulladásos tüneteim tőle.

2021. márc. 18. 16:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Furcsa volt először, hogy prosztata megnagyobbodásra való gyógyszert ad. Kérdeztem is, hogy még is van nagyobbodva? Mindkét doki azt mondta normális méretű. Állítólag az alfa blokkoló gyulladás esetén is hatékony lehet. Én azt érzem, mintha ellazult volna a prosztatám körül minden. Jó hatékonyságú
2021. márc. 18. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!