Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 13 évesen van még státusz...

13 évesen van még státusz vizsgálat fiúknál?

Figyelt kérdés

Ha igen miből áll? Kötelező vagy csak 12 éves korig az?

Most is megcsinálják a virus miatt?

Elég szégyenlős már nagyfiú ezért kérdezem



2021. ápr. 18. 13:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy ez az e, de anno középsuliban is volt talán 9 és 10. osztályban ilyen általános vizsgálat. Nem emlékszem már hogy pontosan miket mértek, talán testsúly, látás, magasság. Ilyen általános dolgok voltak. Talán arra is rá kérdeztek hogy rendben van e odalent minden, de nem kellett megmutatni.

Át kellett mennünk egy közeli orvosi rendelőbe, ahova egyébként a terhes anyukák, ill. kisgyermekess anyukák jártak.

Hozzáteszem én 2009ben érettségiztem szóval ez több mint 10 éve volt, azóta lehet változott az eljárás.

2021. ápr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg megcsinálhatják, mert nem tart még ott a személyiség jogok rendszere, hogy ne darabáruként kezeljék a tanköteles korosztályt, viszont gyakorlatilag 10-ből 9 esetben el szokták már ezt a dolgot sumákolni (iskolaorvos sincs ám annyira megfizetve, hogy két órával később akarjon hazamenni), akkor is legfeljebb csak rákérdeznek, hogy minden rendben-e odalent, aztán a gyerek - pláne a másik öt előtt - persze, hogy nem fog megmukkanni se. Az a szar ebben a rendszerben, hogy kevés az esélye, hogy XY-nal valóban megcsinálják, viszont fenntartják a lehetőségét: tehát kénytelen az összes gyerek ugyanúgy ilyeneken szorongani... Valakik nagyon élvezik odafenn ezt a "megfélemlítés rendre nevelő hatása" típusú porosz világból hátramaradt őrületet. Most őszintén: minden gyerek tisztában van a saját dagadtságával / rövidlátásával / siketségével / színtévesztésével / féltökűségével... attól mi lesz jobb, hogy ezt az alsós, felsős, és középiskolai osztálya előtt is kihirdetik, azt nem tudom.
2021. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt orvosi vizsgálat, nekem volt orvosilag probléma odalenn régebben, amiről tudott. Megvizsgálta volna, de nemet mondtam. Utána pusztán megkérdezte, hogy minden rendben van-e. Mondtam igen és ennyi, azon kívül, hogy vagy 2x feltette még, hogy "biztos?". Szégyellős voltam mindig is.

Ha pedig van valami, akkor elmegyek én, ne egy iskolaorvos vizsgálgasson ráadásul egy olyan ajtó mellett, ahonnan még a lélegzetvétel is áthallatszódik (nálunk legalábbis így volt), odakint pedig vagy 8 osztálytárssal. Rá azért nem erőltetheti senkire. Nem tudom jogában áll-e, de azért, ha valaki ellenáll azt megnézném miként kezeli. Meg még a végén valamelyik leleményes gyerek ráver egy pedofíliát, aztán magyarázkodhat. És ez már vagy 10 éve volt.

Nevetséges ahogyan ezeket a dolgokat kezelik, mint akár a tetveseket is. Elméletileg bárkivel előfordulhat, de eléggé ciki. Van vizsgálat, aztán 10 perc múlva őket kihívják, "titokban". Nem feltűnő, kicsit se... Nem tudom miért nem lehet ezeket bizalmasan kezelni.

2021. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen pont nincs státuszvizsgálat. 12, 14 és 16 évesen van státuszvizsgálat, a 16 éves kori hivatalosan az utolsó, de nekem pld. 18 évesen is volt egy vizsgálat. Ebben a korban már az iskolaorvos végzi, alapvizsgálatok vannak: látás, hallás, súly, magasság, vérnyomás, szív-tüdő hallgatásos vizsgálata, esetleg nyirokcsomók, has tapintása, illetve gerincvizsgálat és lúdtalp. Megoszlanak arról a vélemények, hogy van-e nemi vizsgálat és ha igen, kell-e. Én a magam részéről engedném, de ez az én személyes álláspontom. Ugyanakkor azt is tudom, hogy nagy mumus a szégyenlősség.
2021. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!