Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit ajánlotok lágyék tájékán...

Mit ajánlotok lágyék tájékán porckorongsérvvel küzdő fiatalnak?

Figyelt kérdés
Nem így terveztem kiírni a kérdést, de nem engedi kb máshogy. 26 éves vagyok és már kb 3-4 éve küzdök a sérvvel, majdnem mindennap diclac-ot szedek, annak mindig kell lennie otthon, de folyton zavar a tudat, hogy amint jön a fájdalom, rögtön diclac 1-2 és elmúlik, nem akarok gyógyszereken élni nem tesz jót hosszú távon, és már ezen a gyógyszeren élek. Viszont amióta szedem a gyógyszert megkönnyebbítette az életemet, mert tudok aludni és élni rendesebben.. a hátamnál szokott görcsölni majdnem minden nap a sérv miatt ugye, arra nagyjából egy fél diclac is jó, viszont ha megint megy jobb ágyék tájékára belül a fájdalom, akkor nem mindig elég egy, egy éjszakára/napra.Ez a két fájdalom váltja egymást de az éjszaka arra keltem hogy a hátam is, meg a sérv helye is fáj.. Holnap ismét megteszem a körutat, a háziorvoshoz, beutaló, és valami gyors lecsekkolást, hogy romlott e, aztán valószínű megint gyógytornára ítélnek…Holnapra veszek úszó bérletet hátha.. amúgy is kell a mozgás.. Van akinek hasonló a sérve, vélemények? (Hasznos tanácsok, tapasztalatok) ?

2021. jún. 7. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosítani kell az anatómiai helyeket. A lágyék elől a has és a comb találkozási területe, ami lágy tapintatú. Az ágyék kb. ebben a magasságban van, de hátul a nagy farizmok felett az összenőtt ágyéki csigolyák magasságában, kemény tapintatú.
2021. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit ajánlok? Azt hogy tedd le a gyógyszert és menj orvoshoz és műttesd meg.
2021. jún. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Idegsebészeten dolgoztam.


Kicsit érdekes ahogy megfogalmazod a fájdalom jellegét. A sérv elvileg nem okoz hátba panaszokat, hanem mindig kisugárzik a lábba fájdalmat, zsibbadást, rosszabb esetben izomgyengeséget okozva. Tény és való hogy a sérv a gerincben található és a kilépő ideget nyomja, de nem ott alakul ki a fájdalom. Ez az ágyéki csigolyákra érvényes. A háti sérvek más jellegűek, inkább bordák felé kisugárzó fájdalom, de az nagyon ritka, évente, ha 1-gyel találkoztam.


Készült rtg/CT/MR vizsgálat az elmúlt 1 évben? Rtg bár nem mutatja ki, de tapasztaltam olyat, hogy egy szűkebbnek látott csigolyák közti résre a baleseti sebész rávágta, hogy sérv és ennyibe hagyta. Sajnos az rtg kevés ennek a kimutatására, mert az csak csontszerkezeti eltéréseket mutatja. CT-t általában nagyon vékony embereken alkalmaztunk, vagy aki nem alkalmas MR vizsgálatra (pl olyan fém van a testébe, ami ezt gátolja), mert van, hogy ott is látszik egy nagyobb sérv. A legeslegjobb az MR lenne. Tökéletesen lehet rajta látni minden eltérést.

Ha készült esetleg bármelyik, leírod mit írtak az összegzésben?


Amit tudok javasolni:

Az úszás mindenképp hasznos, csináld nyugodtan.

Gyógytornából a McKenziet javasolják az orvosaink, de ezt mindenképpen gyógytornásszal tanuld be, ne videókról, mert mindenkinek az ő terhelhetőségének megfelelően kell a gyakorlatokat alkalmazni.

Diclac jó lehet, ha úgy érzed szedd, ha szükséges gyomorvédővel.

Mindenképp menj orvoshoz mert hogy ennyi ideje tartanak a panaszok, ez nem normális. Háziorvos adjon beutalót neurológus/ortopéd orvoshoz, de legjobb lenne, ha idegsebészhez. Ők mind elutalhatnak MR vizsgálatra.


Bevallom őszintén ennyi idősen a sérv nem ritka sajnos. Bármilyen korú, nemű, testalkatú embernél előfordulhat, 20 éves fiatal sportos egyetemistánál, 60 éves cukros, magasvérnyomásos, túlsúlyos embernél, de még a maratonfutó, jó kondiba lévő idegsebésznek is lehet, függetlenül esetleges családi hajlamtól. Vannak tényezők amik erősíthetik ennek a kialakulását, de teljesen kiszámíthatatlan.


Jobbulást kívánok!

2021. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2. Van egy ismerősöm akit műtöttek, és elmondása szerint rosszabb lett kb.. Úgy hogy annyira nem lelkesedek a műtéttől.
2021. jún. 9. 11:45
 5/6 A kérdező kommentje:

3. Köszönöm a választ!! Nagyon hasznos volt, és figyelmes.

Ortopédusnál voltam már, MR vizsgálaton is, nem tudom, hogy megint meg kéne e futnom ezt az utat, de most megkérem hogy idegsebészhet is akár adjanak beutalót, illetve, készítettem tejes vérképet, és ott minden rendben volt nagyjából, viszont egy ismerősömnél se mutatta ki a szív problémáit, én meg le akarnám csekkolni, hogy a máj müködésem rendesen funkcionál e, mert már három éve szedem folyamatosan a diclac-ot..

2021. jún. 9. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos vannak ilyen szomorú esetek, hogy nem javul...ez a gerincsérv nagyon egy alattomos dolog.


Mikori az MR? Olyan fél-1 éven belülit mi még elfogadtunk. Sajnos annál régebbit nem igazán, max informatív jelleggel, hogy tudjuk milyen volt a probléma előtt. Olyan esetben fogadtuk még el, akinek mondjuk 2 éve igazolódott egy sérv, de nagy panaszokat nem okozott, de 2 év múlva mentő viszi be hozzánk, és a panaszai egyértelműen arra a régi sérvre utalnak. Akkor nincs idő az újabb MR-re várni.


Max nem sieted el, kérsz rendesen tb-s rendelésre időpontot, kivárod, nem kell magánba menni. Csak jó dokihoz kérjél időpontot.

2021. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!