Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Jobb metélten vagy jobb, ha...

Jobb metélten vagy jobb, ha bőrt/"új" fitymát csinálnak a makkra?

Figyelt kérdés

Metéltek! Ti megbántátok, hogy metéltettetek? Csináltatnátok rá bőrt? Vagy jobb így?


Mik a vélemények a fityma-helyreállításról?


[link]



2021. jún. 30. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Kiskoromban történt, orvosi javaslatra, még óvodás voltam. Én a hiányát nem érzem, semmi nem indokolja, hogy helyreállítsák. De az a semmi konkrétan semmi, szó szoros értelmében. Megértem, hogy esetleg valakinek esztétikailag nem tetszik, de hát erre mit mondjak? Ízlés kérdése. Másnak meg fordítva nem tetszik, szóval modnhatni teljesen mindegy. Az biztos, hogy tisztán könnyebb tartani. Önkielégítés és szex terén pedig nem tudok nyilatkozni, mivel értelemszerűen egyik sem történt előtte, csak annyit mondok, hogy mindkettő gond nélkül megy.
2021. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi a lótúróért lenne könnyebb tisztán tartani?? Olyan marha megerőltető napi 1-szer vagy kétszer a zuhany alatt vagy a kádban teljesen hátrahúzni és megmosni? Ezt soha nem értettem...
2021. júl. 1. 22:04
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem mondtam, hogy nem lehet vagy nehéz, pusztán azt, hogy könnyebb. Ezellen felesleges vitába szállni, mert tény. Egyébként pedig még szerintem ha nem is mosnám közvetlen, csak sima víz csorogna végig rajta se lenne semmi probléma. Nem próbálom ki a kedvedért, csak feltételezem.
2021. júl. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De miért egyszerűbb? Hacsak nincs nagyon súlyos szűkület, egy mozdulat felhúzni. Gyakorlatilag, amikor megfogom, azzal a mozdulattal hátra tudom húzni.
2021. júl. 2. 02:11
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert még ennyi mozdulatot sem igényel.

És még ha nem tenném se lenne feltétlen probléma belőle, fordított esetben gyanítom, hogy igen. De mint mondtam óvodás koromban volt meg, viszonylag kevés emlékem van azokról az időkről. Akárhogy is nézem, víz vagy bármi más sem tud alámenni és bentragadni. De utána olvasva is írják előnyeinél, hogy higiénia javul, segít jobban fenntartani (ami nem azt jelenti, hogy amúgy nem lehet) és hugyúti fertőzések kockázata is csökken. Ez manapság ugyebár kissé visszaszorul, mert az emberek általában naponta fürdenek, de tegyük hozzá, hogy sok országban nem. Fejlett országokban sem, akár Anglia, vagy Németország, ahol még téged néznek néha hülyének, ha azt mondod minden nap fürdesz. Illetve "AIDS, STD, UTI és a pénisz rák megelőzésére". Most hogy pl rák ellen mennyire véd valószínűleg irreleváns, jó eséllyel nem ebbe fog belehalni senki sem és a műtéti szövődmények egyensúlyozzák a kockázatvállalást. De mivel nekem nem alakult ki semmi, nincs semmiféle olyan problémám, ami tipikusan körülmetélt emberekre vonatkozik, semmi nem indokolja a visszarakását. Könnyebbnek pedig mindig könnyebbnek gondolom, akárhogyan is nézem. Megértem, hogy valaki csonkolásnak érzi, mert nem választhatta. Nekem gondok voltak vele, ki lett kérdezve pár orvos és végül arra jutottak a szüleimmel, hogy jobb, ha eltávolítják. Nem hibáztatok érte senkit, nem zavar és valószínűleg szükségszerű és indokolt volt, nem pusztán vallás vagy hagyomány céljából történt.

2021. júl. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

HOGY A FRANCBA LEHETNEK ENNYIRE LUSTÁK AZ EMBEREK??!! Kézmosásnál sem mosod meg az újaid között? Na, az nehezebb művelet mint hátrahúzni, ami egy apró mozdulattal hátra is csúszik, ideális esetben...


Az meg természetes, hogy nedves a makk. Az a természetellenes, ha száraz.


Előnyei nincsenek.


A húgycsőnyílás fedetlen lesz és sok baktérium meg tud ott telepedni. Afrikában egyes tavakba be sem mehet metélt.


Nagy-Britanniában, Németországban mindennap fürdenek az emberek. Honnan vetted ezt a baromságot? Max. a zsidók nem.


Az összes betegséget meg lehet előzni, ha rendszeresen tisztálkodsz!


A teljes körülmetélés pedig soha nem indokolt, max. a részleges, de az sem mindig, mert bemetszéssel, de akár krémekkel, vagy tornával is megoldható sok esetben.

2021. júl. 2. 13:02
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Kezdjük akkor előről, mert látom problémák adódtak.

"Jobb metélten vagy jobb, ha bőrt/"új" fitymát csinálnak a makkra"

- Nem érzem hátrányát. Nem tudom előtte milyen volt, túl sok emlékem nem maradt, csak az, hogy problémás volt.

"Ti megbántátok, hogy metéltettetek?"

- Nem, nem bántam meg, nem érzem hátrányát.

"Csináltatnátok rá bőrt? Vagy jobb így?"

- Nem, mert ha nem érzem hátrányát, akkor mégis minek?

"Mik a vélemények a fityma-helyreállításról?"

- Jó dolog, mint minden ilyen, hiszen lehetőségük van azoknak, akik igénybe szeretnék venni.


# A könyebb szóban a "bb" a középfok jele. Nem biztos, hogy ha valami kevesebb műveletből áll az könnyebb lenne, de jelen esetben a műveletek ugyan abból a halmazból származnak. A felhúzás alapból egy plusz művelet, akár nehéz, akár nem. De vegyünk 2 ugyan olyan asztalt, egiken van egy pohár. Melyiket egyszerűbb teljesen letörölni? Segítek: amelyiken nincs. Másikat se nehéz, csak fel kell emelni a poharat. Melyiken a könnyebb? Amelyiken nincs. Ha fogsz egy slagot valamilyen oknál fogva, aminek a vizsugara nem tudja eldönteni a poharat és a pohár alatt nem tud a víz átmenni, akkor hogy a pohár alatt is tiszta legyen, fel kell azt emelni. Ugyan ez a helyzet a fityma esetén is. Ráadásul itt még nem erről beszélünk, hogy fürdés közben az az egy mozdulat, hanem a baktériumok nehezebben telepednek meg.

-----

webbeteg.hu:

"Ugyanakkor - főként Afrikában folytatott - orvosi tanulmányok arra utalnak, hogy a körülmetélés csökkentheti a szexuális úton átadható fertőzések kockázatát, ha a partnernő ilyen vírust, például HIV-et hordoz."

"Az előnyök közé sorolják, hogy a korai életszakaszban némiképp kisebb a húgyúti fertőzések esélye, később pedig alacsonyabb az egyébként ritkán előforduló péniszrák valószínűsége és a szexuális úton átadható betegségek kockázata."

"A CDC szakértői felhívták arra is a figyelmet, hogy több tanulmány megállapítása alapján a körülmetélés csökkenti a HIV-vírus átadásának kockázatát. Kisebb a fertőzés valószínűsége a genitális herpesz és a humán papilloma vírusainál is, de a baktériumok által a genitáliákban okozott betegségek aránya is alacsonyabb a körülmetélt férfiak nőpartnereinél.


Dél-Afrikában, Kenyában és Ugandában zajlottak azok a klinikai próbák, amelyek eredménye szerint a körülmetélést követően felnőtt férfiaknál 55-76 százalékkal csökkent egy 2 éves perióduson belül a fertőzés kockázata."

-----

Természetesen ezen kívül szó van a műtéti kockázatról, de nálam megtörtént gond nélkül. Nem, nem a metélés mellett érvelek még mindig, arról van szó, akiket már metéltek, így tetted fel a kérdést is...


De nézzük a válaszaim:

#1 elmondtam miként történt, nincs ok a visszaállításra.

Esztétika: valakinek bejön, valakinek nem.

Könnyebb tisztán tartani: állításként írtam, ami szerintem mindig megállja a helyét, bárhogy is nézem. Akár gramatikailag, akár matematikailag, de még igazoltan jópár tanulmány is alátámasztja.

Végül pedig leírtam, hogy nincs gondom, se szex, se önkielégítés terén. Lehet kevésbé érzékeny, de még mindig nincs problémám vele. Másnak lehet van, nekem nincs.

#3. Könnyebb szón értetlenkedsz (#2), ugyan az, amit most is leírtam. + egy feltételezés, hogy valszeg, akkor nem lenne gond, ha csak sima vízel öblíteném, nem igényel felhúzást. Nem azt jelenti, hogy nehéz lenne felhúzni... ahogy azt itt le is írtam, ahogyan #5 válaszomban is és itt is.

#6 Válaszodban viszont van pár igen érdekes állítás:

"Előnyei nincsenek."

Hát őhhm, ok. Erre nem tudok mit mondani, holott több tanulmány is alátámasztja. De google a barátod. Semmi sem fekete és fehér. Vannak előnyei és hátrányai.


"A húgycsőnyílás fedetlen lesz és sok baktérium meg tud ott telepedni. Afrikában egyes tavakba be sem mehet metélt."

Ez szerintem inkább fordítva igaz és még az idézett szövegek is engem igazolnak. Arról nem is beszélve, hogy sokan még pisiléskor sem húzzák hátra. Pont afrikai tanulmányokram kutatásokra hivatkozik a webbeteg, de nem tartom valószínűleg, hogy nem mehetnek be, mivel körülbelül ugyan akkora kockázatot jelent egy koszos vízben áztatni magad. De nem tudom biztosan, ha alátámasztod, elhiszem.


"Nagy-Britanniában, Németországban mindennap fürdenek az emberek. Honnan vetted ezt a baromságot?"

Nyilván régiónként és munkakörönként eltér.

Hogy ne más oldalt linkeljek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nepszoka..

Így nem csak személyes tapasztalattal és ismerősök általi tapasztalatokkal tudjak nyilatkozni, hiszen más is feltette ezt a kérdést és utána is olvastam.

Egy origo.hu cikk alapján:

"A briteknél például a férfiak több mint 40, a nőknek pedig több mint 30 százaléka nem zuhanyozik naponta, a lakosság 12 százaléka hetente csak egyszer fürdik le alaposan. A felmérések szerint a brit tinédzserek több mint fele sem mosdik naponta." Nem tudom mennyire pontos, mert vagy hiányzik vagy elkerülte a figyelmem a forrás.


"A teljes körülmetélés pedig soha nem indokolt"

Nekem jobbnak gondolták az eltávolítását, nem 1 napos döntés volt, ezellen szerintem felesleges vitázni.



"HOGY A FRANCBA LEHETNEK ENNYIRE LUSTÁK AZ EMBEREK??!!"

- Nem tudom, hogy hol volt erről szó.


"Kézmosásnál sem mosod meg az újaid között? Na, az nehezebb művelet mint hátrahúzni, ami egy apró mozdulattal hátra is csúszik, ideális esetben..."

- Így igaz, ebbe belekötni nem tudok. Maximum abba, hogy újaim nincsennek, max ujjaim, de biztos én is követek most el helyesírási hibát és elgépelést, mert nincs magyar hibajavító beállítva, minden szép piros.


"Az meg természetes, hogy nedves a makk. Az a természetellenes, ha száraz."

- Igen, olvastam ilyenről, hogy valakinek túl száraz, kidörzsöli a nadrág, stb. De nekem ismétlem: nincs probléma vele. Sose volt. Hogy most mennyire egészséges vagy sem, nem tudom, nem vagyok orvos, de láthatólag nem érdemi szinten. Metéltek és nem metéltek is boldog életet élnek...


"Az összes betegséget meg lehet előzni, ha rendszeresen tisztálkodsz!"

- Inkább csak segít. De igen! Én napjában amúgy többször is szoktam, főleg nyáron. Lehet túlzásba is esek.


Gondolom neked megvan a fitymád, ha annyira örülsz neki húzd a fejedre, de hidd el, nélküle sincs semmi gond.

2021. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az asztalos hasonlat nem helytálló. Nekem például annyira tág a fitymám, hogyha vízbe megyek és tusfürdőzöm, akkor szétnyílik a tetején és ha felemelem, a feléig hátracsúszik. Inkább ahhoz hasonlítanám, mintha nem hordanál alsógatyát, mert lusta vagy kivenni belőle vizeléskor.


Az, hogy valaki fürdik-e nem azt jelenti, hogy nem is mosakszik. Én ismerek olyat, aki az öntisztulás és a természetesség híve, ezért nem fürdik, csak heti egyszer, viszont a hónalját, lábát, farkát stb. minden nap megmossa.

Én személyesen ismerek németeket és osztrákokat is és egyáltalán nem tűnt fel, hogy ne fürdenének, sőt, volt aki reggel és este is tusolt... Egy volt barátnőm pedig félig angol volt, ők is tusoltak minden nap, nyáron kétszer is, és hetente egyszer fürödtek.


Pedig száraz neked! Ha később történt volna éreznéd. A makkon egy hártya van, ami enyhén nedves és a síkosságot is elősegíti. Ez metélés után eltűnik.


Automata javító... Telefonról írok és sok mindent átír, magától is, ha valamit nem tart helyesnek.

2021. júl. 2. 19:56
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Metélt vagyok, meglepődsz de nekem könyebb az életem fityma nélkül mint vele. 2018 óta metélt vagyok sose volt olyan, hogy begyulladt, kiszáradt, dörzsőlte a nadrág. Utóbbi ellen erre való az alsónemű.


De egyébként ha ennyire ellenzed a körülmetélést, hogy fityma nélkül élnek emberek, szimplán akkor ne csináld, operáltass rá egy másikat csak azzal többet fogsz szívni mint nélküle.

2021. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem jobb a metélt,(megint más kérdés, ha orvosilag volt rá szükség) van ahol a metélt pénisz esetében a makk kiszárad, sokak sexelni, maszturbálni is csak sikosítóval tudnak. A fityma érző idegekkel van tele, a sexben szerepe lenne,meg védő szerepe is van
2021. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!