Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ettől tényleg így felmehet a...

Ettől tényleg így felmehet a hőm?Illetve ez normális

Figyelt kérdés

Múltkor a sors iróniája hogy pont kórházba készültem(térdfájás miatt reumatológiára)akkor amikor kint volt vagy 38 fok,én hülye hívtam egy taxit hogy majd azzal megyek be,kimentem a ház elé,ott álltam vagy 10 percet a melegben mire megjött,majd a taxiban sem volt klíma csak lehúzott ablakok,sokkal melegebb volt mint kint majd vagy 8 perc kocsikázás után odaértünk,majd kiszálltam és bementem a kórházba,ahol meghőmérőztek,és ilyen 37,8 vagy 38 volt a hőm,lehetséges hogy ennyitől így felmegy?Mert amúgy is magasabb szokott lenni(37,37,2) de ezt én is furának éreztem,csináltak is egy covid tesztet,ami negatív lett...

Akkor mondjuk egy épitkezésen dolgozó kőműves ha bemegy a házba hőt mérni lehet 38,5 a hője vagy több?Ez normális?Nem kéne a testnek szabályozni hogy ne menjen bizonyos hőfok felé még külső behatásra sem?



2021. aug. 3. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A test belsejében, a szervekben fontos, hogy mindig ugyanolyan hőmérséklet legyen. A bőr, ahol a testhőt mérik jelen helyzetben az "érintésmentes" hőmérőkkel, már jóval szélesebb határok között hűl le, illetve melegszik fel. Ahogy télen is van, hogy baromi hideg az ember keze-lába, úgy nyáron, a melegben is felmelegedhet a bőr a normál testhőmérsékletnél sokkal melegebbre.
2021. aug. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit magas az a 37,8, de a test felszínén a hőmérséklet közel sem állandó. Nem csak meleg időjárástól, attól is fölmehet, ha futsz (akár csak sietsz a buszhoz) vagy hasonló. Ilyenkor egyszerűen várni kell 5 percet, és újra megmérni, ha nem láz okozza, akkor le fog menni a normál tartományba.
2021. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!