Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kemoterápiás kezelés alatt...

Kemoterápiás kezelés alatt álló férfi spermáját le szabad nyelni?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon bugyutának tűnhet a kérdés, de egyszerűen sehol nem találtam róla semmit. A párom pár hete sajnos kemót kap, ami ugye az egész testre kihat. A hímivarsejtek termelődését is hosszabb időre negatívan befolyásolja. Így elgondolkodtam azon, hogy a spermájába kiválasztódik-e bármi olyan anyag, amit egy egészséges embernek nem kéne orális szex közben lenyelnie? Kellene félnem ilyesmitől, vagy teljesen ártalmatlan?

2021. aug. 3. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Az a gyanúm, hogy nem végeztek ilyen irányú kutatásokat, de nyilván belekerül, csak az irtó pici mennyiség. Mondjuk, mégse kéne ezzel kísérletezni, bár egy-egy alkalom biztos nem okoz kárt.
2021. aug. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg van a spermájában egészségtelen anyag a kemó miatt. De mivel nagyon kis mennyiségről van szó 4-8 ml, szerintem teljesen ártalmatlan.
2021. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
A kemót nem véletlenül adják vénásan. Szájon át ugyanis nem hat. Ezért, ha van is pár tized miligramm a spermában, az nem fog bajt okozni. Egyszóval: igen, le lehet nyelni, és igen, ártalmatlan.
2021. aug. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Remélem tényleg nem nagy baj.

#4: intravénás mellett tabletta, folyadék, injekció, intra-artériás, intraperitoneális módon is adható a kemó, így erre nem alapoznék.

2021. aug. 3. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Inkább ne, legalábbis a kezelés után 2-3 napig semmiképp. Utána kiürül. (Oké, hogy kis mennyiség, de ezek durva szerek.)
2021. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Bár ugyan én nő vagyok, de kaptam kemoterápiát. Nem lehetne hanyagolni a szexet? :))
2021. aug. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Oldfire ***** válasza:
75%
Tényleg bugyuta kérdés. De ha azt akarod, hogy a kemény kezelés alatt boldog is legyen?.....akkor hajrá.
2021. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!