Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kevés lehet a tesztoszteronom?

Kevés lehet a tesztoszteronom?

Figyelt kérdés

Amit előzetesen tudni kell rólam, hogy nagyon erős szorongással küzdök évek óta és a stressz egyértelműen negatívan hat a tesztoszteron termelésre.

Mindig is fáradékony és gyenge vagyok/voltam és hiába edzettem sose volt eredménye. Volt olyan társam akivel egyszerre kezdtük és szemmel látható különbségek voltak. Volt időszak amikor a táplálkozásra is odafigyeltem, de a kortársaimhoz képest így is jelentős lemaradásban voltam. Nekem egyáltalán nem látszott hónapok után se a fejlődés.


És most jött az igazi furcsaság. Ugye a szakállam is elég gyéren nő, alig látszik és borotválkozás után mikor újra kezd visszanőni akkor vettem észre, hogy mondjuk x helyen az előző borotválkozás után kinőtt, most meg mondjuk nem. Eddig a növekedés tempóját nem gondoltam lassúnak.

Pont egy hete voltam egy lánnyal több napig egyhuzamban és szex is volt elég sok. Akkor vettem észre, hogy kb 3 nap alatt nagyobbra nőtt a szakállam és sokkal dúsabb volt, mint amire 1 hét alatt megnőne jó esetben. Most konkrétan direkt 1 hete növesztem és még mindig nincs olyan nagy és sűrű, mint akkor volt.


A hangom. Amikor elkezdődött a szorongásom nagyon felerősödni akkor nagyon elvékonyodott. Utána tudatosan gyakoroltam a mély hangon beszélést és javult is, de még mindig csak egy átlagos férfi beszéd hang, pedig hangi adottságok alapján mélyebbnek kéne lennie, mert régen ennél sokkal mélyebb volt. Volt, h meg is dicsérték, hogy milyen mély hangom van.


Reggeli merevedésem évekig nem volt, ha ez számít még vmit.


2021. aug. 8. 22:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja ás 21 vagyok.
2021. aug. 8. 22:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit én csinálnék, azaz hogy felkeresnék egy pszichológust, vagy pszichiátert és a szorongást kezelném, mert abból ered az összes problémád
2021. aug. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a párodat meg volt veled elégedve, akkor nincs miért aggódni. Mindenki más a szőrzete, így lehetsz tökösen is gyérszakállú. Nem ezen múlik a boldogságod. Csak nyugi, sok gyakorlás, lassú és mély előjáték, több gyakorlás, sport, aztán még több gyakorlás.
2021. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ezzel nem fog foglalkozni az orvos, ha van szőröd, akkor elhajt, nem számít mennyire gyér.

Egyébként a hang mélysége és a szőrzet nincs olyan szoros összefüggésben a tesztoszteronnal.

Az edzéshez meg sokat kell enni, hogy izmosodj és hétről-hétre 2-3 kilót emelni kell a súlyokon és akkor fogsz izmosodni. De akkor sem könnyű, sok türelem kell hozzá.

Kamaszkorban az izomfejlettség is más, 16 évesen olyan súlyokkal kínlódtam vagy meg sem bírtam emelni, amiket évekkel később, edzés nélkül megemeltem könnyedén.

Még csak 21 vagy, még mindig sokat változhatsz.

Mozogj (nem feltétlen kell testépíteni) és egyél normálisan, aludj sokat és engedd el a stresszt. Nem érdemes idegeskedni. Nyugi.

2021. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!