Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az emberek hány százaléka éri...

Az emberek hány százaléka éri meg a nyugdíjt?

Figyelt kérdés
Elsősorban M.O.-ra gondolok és inkább a férfiakra. Van-e erre valami szám, vagy kimutatás? Hogyha az ember megszületik, akkor kb. hány % esélye van arra, hogy megéri a nyugdíjas kort?

2021. okt. 24. 17:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ezek a számok annyira jók... Amelyik hetekre én számoltam, ott 80% körül volt (2021 január első néhány hete) neked honnan jött a 60%?
2021. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#9 Szerintem lehet a maival számolni, mert ahogy nőni fog az átlagéletkor, úgy fogják emelni a nyugdíjkorhatárt is, ergo arányaiban 40 év múlva sem fogják többen elérni mint ma.
2021. okt. 24. 21:41
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Nem vagyok benne biztos amúgy. A vezető halálok ma az országban a daganatos megbetegedések (főképp a tüdőrák, vastagbélrák, mellrák - ez utóbbi amúgy abszúrd, mert jól detektálható és gyógyítható elvileg). Az mrns vakcinákat meg eredetileg rákos betegségek gyógyítására akarták használni. Simán lehet, hogy 20-30 év múlva nem lesz kemoterápia csak oltás a legtöbb rákra.


Meg múltkor olvastam, hogy sikerült egereket visszafiatalítani. Úgyhogy azt tippelik, hogy megszülettek az első olyan emberek, akiknek "sose kell meghalniuk". (Nyilván a kőgazdagok kõzül néhány nem mi, de a technológia elvileg megvan).

2021. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
AZ is érdekes hogy a nőknek miért lehet elmenni hamarabb nyugdíjba, holott sokall kevesebbet dolgoznak.
2021. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 Ez egy a szocializmusból visszamaradt maradvány, amikor a gyes/gyed amúgy nem is számított bele. Csak egyik politikai párt sem meri meglépni az eltörlését, a férfiaknak meg azért nem merik kiadni, mert tényleg bedőlne a nyugdíjrendszer, ha ilyet csinálnának.


Amúgy szerintem is butaság ez a negyven évezés, semmi nem igazán idokolja.

2021. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egy csomó embernek a nyugdíj jelenti a halált, mert nincs már mit csinálnia. Ezért is vannak sokan, akik minél később akarnak nyugdíjba menni és akik a nyugdíjas éveikben is vállalnak valamilyen melót. A semmittevés kikészíti az embert főleg azt aki egész életében melózott.

Persze a legtöbben azért nem mennek nyugdíjba, vagy azért vállalnak munkát nyugdíjasként is, mert különben éhen döglenének.

De olyan is van aki jóval korábban nyugdíjba megy vállalva azt, hogy alig kap nyugdíjat. 20 év munkaviszony után már kapsz nyugdíjat, ha eléred a nyugdíjkorhatárt. Ha van annyi bevételed, hogy nem kell ezt kivárni akkor akármikor nyugdíjba mehetsz. Nekem van olyan ismerősöm akinek sohasem volt állása, mégis mindig szerez annyi lóvét valahonnan amiből megél, nyilván nyugdíja se lesz sose, de nem is kell erre várnia.

2021. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!