Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Honnan tudom hogy a természete...

Honnan tudom hogy a természetes férfias kopaszodás elkezdődött-e rajtam?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben úgy éreztem hogy sok hajszálam hullott ki, és mintha a halántéknál a hajvonalam is feljebb húzódott volna "V" alakban, főleg most ősszel, eléggé megritkult a hajam két hónap alatt nyár végéhez képest. Mivel nem figyeltem ezért nem tudom hogy ez mindig is így volt-e és én reagálom túl, vagy tényleg ez a helyzet. Apám teljesen kopasz , (pedig a testvérei nem) viszont anyai ágon nagyapámnak még most is van haja úgy, hogy lassan 80 éves. Elvileg ez anyai ágon öröklődik, viszont az apai ág híján lehet van hajlamom rá. Ezt sem nagyon értem hogy ez a bizonyos hajlam micsoda is tulajdonképpen? Fogok kopaszodni, de nem annyira mint a faterom? Állítólag ez a hajritkulás ami nálam fellépett, teljesen időszakos ilyenkor ősszel, de hajmosás után mindig látom hogy a fejbőröm sokkal jobban látszik mint ezelőtt, és már nem is annyira sűrű a hajam mint egy éve. És ugye a hajvonalam az ami változott, de ezt fentebb említettem.

Érdemes lenne orvost felkeresni, vagy teljesen természetes kopaszodásról van szó? Ez a folyamat le fog valaha is állni? 18/F



2021. nov. 5. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
igen
2021. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat azert 18 evesen ennek elso korben utana jarnek. Nagylabor, pajzsmirigy, stb.

Egyebkent meg apukam 20 evesen kezdett kopaszodni, 25 eves korara mar nem maradt haja felul, nala ez genetika volt, nem tudott mit tenni.

2021. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
36%

Nyugi, van előnye a kopaszságnak is. Nyugodtan leeshetsz pl a hatodik emeletről, a hajad szála sem fog görbülni. Hajba kapni sem tud veled senki.

Viccet félretéve 18 évesen valóban korai lenne kopaszodni. Ha tényleg kúszik fölfelé a homlokod, érdemes utánajárni az esetleges autoimmun fellobbanásnak, ami sokszor pajzsmirigy diszfunkcióban manifesztálódik.

2021. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóval ahogy próbálom értelmezni, elég hirtelen állt be. Ebben az esetben kérnék a háziorvostól beutalót teljes laborra, szükség esetén kiterjesztettre, mint pl hormonszint vizsgálatra is.


Ha ott minden rendben van, akkor megnézném az életvitelt. Alkohol, étkezés, sport, stressz stb.


Ha ezek is rendben vannak, akkor bizony természetes a dolog a te esetedben. Egyébként láttam már 23 éves embert ritka hajjal és a kippa helyén kopasz fejbőrrel. Sajnos van a genetika ami ellen nem tudsz mit tenni.

2021. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magasabb tesztoszteronszint is okozhatja.


Vigyázz hajmosáskor, hogy ne öblítsd vagy zuhanyozd le túl meleg vízzel.


Sapkát is hordani kell, hogy védd a fejed a szeles őszi-téli időszakban.

2021. nov. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

A fentebb írtakat nem kommentálom, gondolom nők írták, akik elolvastak valami hülye cikket az nl cafén, amit egy bugyuta újságíró írt (Ne érj hozzá, meg sapka? Jesszusom)


Elmehetsz orvoshoz, de a férfiak esetében a hajhullások 99%-ban a kopaszodás, androgen alopecia a felelős.


A kihullott hajszálak mennyisége nem feltétlenül döntő, a norwood-hamilton skálát mézd meg, hogy felfedezed e a mintázatot. Vagy a diffúz NW-H skálát nézd.


Nem a tesztoszteron szint miatt van, hanem a receptorok (5ar I-V), és a DHT szint miatt. Nagyrészt örökletes. Vannak rá gyógyszerek, amivel lassítható, akár meg is szüntethető, minden ember másképp reagál rá. Rengeteg leírás, fórum van erről, csak keresni kell.

2021. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!