Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hideg időben nagyon összemegy...

Hideg időben nagyon összemegy a péniszem. Körülmetelésnél ez gond lehet?

Figyelt kérdés
Fitymaszűkületem van. A műtét után így hogy lehet kenegetni meg ápolni. Néha vizelésnél is nehéz kiszabadítani a nyílást a feltorlódott fitymából. Ha nagyon fázom 5 centire is öszemegy. Úgy néz ki olyankor mint egy kis hernyó.
2010. szept. 4. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Hali!


Én ebből nem csinálnék a helyedben problémát. Ha a zacsid is "fázik" összehúzódnak a benne lévő herék vérellátását biztosító erek is, akárcsak az őket körülvevő ún. hererázó izom. Nos, ahogy a zacsid, úgy a fütyid is összemegy, legfőbbképpen, ha a fitymád külsőleg nyirkos, nedves, és úgy "didereg".


A válaszodból az derül ki, hogy elég jelentős fitymatúltengésed van ("feltorlódott fityma"), és a "hernyó" említése is azt az érzetet kelti bennem, hogy serdülő vagy. Igazam lenne? :-)

_ Hány éves vagy?

_ Szüleid tudják, hogy szűkületed van, vagy még nem mondtad el nekik, viszont előreolvastál, hogy képben légy vmennyire?

_ Van már műtétre időpontod (ha igen, mikor lesz, és melyik kórházban?), vagy még ez nincs lefixálva pontosan?

_ Úgy beszélsz, mintha már tuti lenne, hogy körül leszel metélve. Ennyire biztos vagy benne, hogy az lesz elvégezve? Vagy valójában mást szeretnél, csak erre kényszerít(enek) valaki(k)? (doki, szülők... stb.)


Csak mert a megoldás, ill. hogy mi lesz veled, valójában CSAK RAJTAD MÚLIK! :-o

És a teljes körülmetélésen (TKM) kívül még vannak más megoldások is...


Várom válaszaidat, Pajtás! Aggódni meg ne aggódj! :-)

Üdv: EE

2010. szept. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:
86%
Körülmetélés nem hidegben történik,hanem laboratóriumi körülmények között szobahőmérsékleten - egyébiránt pedig tudd,a férfiak 100% -ának összemegy hidegben,ez nem újdonság.
2010. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Nyugi, mindenkinek összemegy a kukaca a hidegben, erről több vicc is született :=).

Amúgy pedig, fontos lenne, hogy ne tartsd a péniszedet az első orvos szikéje alá, hanem kérd ki több urológus véleményét is. Számtalan (na jó, ha nem is számtalan, de nem egy) megoldás létezik fitymaszűkületre. Egyáltalán nem biztos, hogy a teljes körülmetélés az egyetlen megoldás - bár ez sem jelentené a világ végét, de minek a kukacodat teljesen lecsupaszítani, ha nem muszáj? Ne hozz elhamarkodott döntést, okosan, higgadtan járd körbe a témát, mielőtt műtétre adod a fitymádat :=).

2010. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem akarok károgni itt, de számomra - és ahogy elnézem, nem vagyok ezzel egyedül - azért mégis olyan érzés, hogy a világvége jött el... a teljes körülmetélés nagyon para :(
2010. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

A teljes körülmetélés csak a dokiknak jó, meg azoknak a törzseknek, amelyik annyira primitívek, hogy így jelölik meg a tagokat.

Teljes körülmetélés soha nem gyógyítás, az csak barbár megjelölés. Ha beszűkül, akkor van rá csomó módszer, amivel segíteni lehet. A legradikálisabb a részleges metélés, amikor az egész beszűkült részt eltávolítják, de mégse az EGÉSZ ELŐBŐRT.


Nekem levágták az egészet én nagyon megszívtam vele :(

2010. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!