Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Akármilyen alkohol fogyasztása...

Akármilyen alkohol fogyasztása után és hidegben kint tartózkodás után állandó vizelési ingerem van. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Ezért nem iszok már társaságban még egy minimális alkoholt sem, mert tényleg 2 pohár bor után kb, szó szerint 3 percenként kell vizelni mennem. Ilyenkor egyszerre jó sok jön, fehér, színtelen, nem pedig sárga. Eltelik ez a néhány perc és újra kezdődik. Ilyenkor azt érzem mintha nem ürülne ne ki rendesen. De hiába erőltetem, nem is jön több. Csak 3 perc múlva az erős inger és olyankor jön a színtelen vizelet. Ugyanez van most hogy bejött a hidegebb idő. Kimegyek egy kicsit sétálni, vagy kimegyek csak az udvarra, bejövök és kezdődik ez. Sürgető vizelési inger, ugyanaz amit az előbb irtam. Tehát sem pl kavétol vagy mástól nincs ez, csak alkohol és hideg. Azt érzem mintha a hasam környéken pangana bennem valami, gondolom ezzel lehet összefüggésben. Reggel meg érdekes módon mindig kevés vizelet távozik belőlem és ilyen fura érdekes sárga.pedig már elkezdtem liter számra folyadékot inni, mondjuk baromi sok kávét is iszok sajnos. De csak reggel, napközben normális színű. Nyilván tervezek orvoshoz menni, minél rövidebb időn belül, de addig is érdekelne mi lehet ez és mit tudnék vele itthon házilag csinálni?

2021. nov. 13. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A vizelet színe mutatja, hogy mennyire vagy hidratált. Ha sárga vagy már ilyen okkersárga, akkor sokkal több folyadékot kellene innod.


A tüneteid miatt beszélni kellene dokival, hogy kizárják a hugyúti fertőzést.


Az alkohol pedig vizelethajtó. Én éppen emiatt sosem iszok, mert más egy szórakozóhelyen ellazul tőle, míg nálam nagyon vizelési ingert vált ki.

2021. nov. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha húgyúti fertőzés lenne, akkor nem csak alkohol fogyasztás után lenne több vizelet, hanem mindig.


Érdemes egy vérvételt, vizeletvizsgálatot csinálni. Ha visszatérő panasz, akkor urológusnak megmutatni.


A megoldás rém egyszerű: nem kell alkoholt inni.

2021. nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, aki válaszolt. Nem nagyon szoktam inni, tényleg kb úgy, ha van valami családi, baráti összejövetel, megiszok 1-2 felest, 2-3 pohár bort. Ellazulni elszoktam tőle én is, de melle ez a vizelési inger sajnos kellemetlen, főleg egy társaságban percenként WC-re járni. Vérvételre szoktam legalább évente járni, vizeletben nem mutattak semmit ki, egyedül a húgysavam volt magas. Nem küldtek tovább sehova. Mondjuk nagyapám köszvényes volt az tudom, nem tudom ennek a dolognak van e összefüggése az én problémámmal…
2021. nov. 13. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!