Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Melyik vizsgálatot kéne...

Melyik vizsgálatot kéne igénybe vennem?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, hogy van különbség az ételintollerancia és az ételallergia közt és nemtudom hogy most melyik kéne nekem.


Alapvetően, valamikor jól vagyok valamikor meg szenvedek a puffadástól, amíg nagyon keményen diétáztam a székletem is például kő kemény volt, amikor meg elengedem magam akkor minden féle bajom van, mintha allíg akarna jönni valami, nem kemény hanem hígabb valamennyire de mégse hasmenés és nagyon kellemetlen kitörölni is, sokáíg tart. A közérzetem nagyon rossz és rengetegszer gyengének érzem magam vagy émelygek. Hányinger is elő szokott fordulni, valahogy érzem olyankor hogy a gyomromban is levegő van vagy a savam sok.


Ezek így kb amiket ezekhez a bajokhoz tudnám kötni ahogy utána olvastam, de nemtudom melyik vizsgálatra lenne szükségem.


Vagy hogy a háziorvosnak is hogy kéne ezt előadni, hogy tényleg fogllakozzon is vele. Magánban találtam ezt a két fajta vizsgálatot, de ott is sokba kerül és nemtudom melyiket lenne érdemesebb.



2021. nov. 30. 17:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagyha van más ötlet, csak nemtudom hogy ezzel gasztroenterologushoz érdemes e fordulni.
2021. nov. 30. 17:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Első lépés a háziorvos!

Ő tud beutalót adni hasi ultrahangra, és ha onnan van leleted, akkor ír a háziorvos egy beutalót a gasztroenterológiára.

2021. nov. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
51%
A tüneteid autoimmun folyamatra utalnak. Javaslom, hogy vezess étkezési naplót. Tudom, férfiként ez nagyon macerás, de tényleg próbáld meg. Mindent írjál, miket mikor ettél, és 72 órán belül súlyosbodtak-e a tüneteid. Első lépésben egyébként el kellene hagyni minden glutén tartalmú élelmiszert, a csucsorféléket, a rizst, valamint a tejet és tejtermékeket. Kerüld a gyorsétkezdéket és lehetőleg otthon készített ételeket egyél, amikben nincs tömegnövelő, állományjavító, tartósító, ízfokozó, mint a bolti vackokban. Egy-két hónapon belül sokkal többet fogsz tudni. Sajnos a tünetek kezelésére kihegyezett akadémikus orvoslás nincs a topon e téren.
2021. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg lassabban enni és kevesebb levegőt nyelni. Kerülni kell a szénsavas üdítőket vagy ásványvizet. A puffadás oka lehet bizonyos baktériumok elszaporodása, amit esetleg probiotikummal vagy élőflóras joghurttal tudnál a jó irányba előmozdítani. Próbálj meg több növényi rostot enni, hogy lágyabb legyen a székleted.
2021. dec. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha esetleg ilyen tojásszagú a lehelleted vagy a gyomorsav mar, akkor lehet Helicobacter pylori fertőzésed van, de az kezelhető lesz.
2021. dec. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!