Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hereráknál mennyi idő múlva...

Hereráknál mennyi idő múlva mutat valamit a tumormarker? na és a prosztata? psa?

Figyelt kérdés
afp, hcg, ldh, psa? csak akkor mutat ez valamit, ha már előrehaladott a dolog?

2021. dec. 12. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell előrehaladott aki lennie. Én voltam önkéntes régen ilyen osztályon (urológia) és ott mondták, hogy a here rákot szerencsére elég jól lehet kezelni, pontosan azért, mert viszonylag hamar van tünete (pl. érzékelhetően keményebb/nagyobb az egyik here, érintésre esetleg fájdalmas, a herezacskó lehet dudor, behúzódás, pirosság). Szóval fizikális (ön) vizsgálattal is hamar ki lehet szűrni, hogy probléma van, ha ez rendszeres. Sok fiatal, 30-40es beteg volt, de kevésnek volt áttétje, általában hamar szakemberhez kerültek. A prosztatarák az, amivel sajnos többen későn kerülnek be, sok áttéttel. Az eső jele sokszor csak annyi, hogy vékonyabb a vizeletsugár, illetve hamarabb van vizelési inger, ha nyomja a hólyagot. Évente érdemes vizsgálatra menni 50 év felett. A jóindulatú prosztatamegnagyobbodás is elég gyakori, kezdetben ugyanazokkal a tünetekkel, de sokszor az is műtéti beavatkozást igényel. Azt mondják, ha férfi esetén a terhességi teszt pozitív, akkor p.tumorod van, bár nem tudom, ebben mi az igazság, ennyire nem értek hozzá, csak amit ott az orvosok meséltek a betegségekről.
2021. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Psa prosztata esetén az egyik legjobb Tumormarker, nem véletlen minden prosztata szűrés része. Udv
2021. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha rákos lennél, akkor már kiszúrta volna a doki. Szóval nyugi.
2021. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

A tumormarkerek akkor szállnak el jellemzően ha a nagyon agresszív non-seminoma verziója van valakinek, vagy már áttétek vannak.

Az én közeli hozzátartozómnak egyik marker se emelkedett meg, mégis kivettek a heréjével együtt egy 5,5 centis rosszindulatú seminoma tumort.

Orvosnál kell kérni ultrahangos vizsgálatot, ha felmerül a gyanú, azonnal kiveszik.

2021. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!