Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan zajlik le egy fitymafék...

Hogyan zajlik le egy fitymafék műtét Budapesten? (Válasz!)

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül? Mennyi idő? Mennyire fáj? Hogy kezdjek neki? Mennyi a gyógyulási idő?

2021. dec. 14. 22:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A mai nap folyamán volt fitymafék műtétem. Nagyon hosszú út vezetett el idáig, aminek oka a félelem, és az óvatosság volt. A fenti kérdésre nem várok válaszokat, csupán a saját tapasztalataimat szeretném megosztani, ugyanis nekem is nagyon jól jött volna valami értelmesen összeszedett szöveget olvasni, mielőtt belevágok.


KEZDET

Kb. 13-14 évesen vált számomra világossá, hogy valami nem stimmel, viszont csak 6 évre rá kezdtem el

lépni is az ügyben. Eddig is volt szexuális életem, viszont csak óvszerrel tudtam d*gni, és néha voltak fájdalmaim a nagyon rövid fékem miatt. Idén elhatároztam, hogy ideje lépni. Sose mondtam el a szüleimnek, és most se tudják, pontosan ezért 18 éves koromig kizárt volt hogy meglépjem ezt a dolgot (ami egyébként totál hülyeség, egy egészségügyi problémában semmi szégyellnivaló nincs) de én inkább úgy voltam vele, hogy ez egy olyan kellemetlen téma, hogy majd megoldom felnőttkoromban saját keresetből - ez így is lett.


ORVOSVÁLASZTÁS

Ez személyes vélemény, nincs rossz tapasztalatom állami egészségüggyel, de én úgy gondoltam, hogy sokkal magabiztosabban mennék bele egy műtétbe úgy, ha fizetek érte.

Budapesten élek, így elkezdtem keresgélni, hogy milyen középkategóriás magánok vannak itt. Először a MedAesteticben jártam (azt hiszem ez volt a neve) ahova bejelentkeztem urulógiai kivizsgálásra. Egy héttel későbbre kaptam időpontot, bementem, 5percet (se) beszéltem az orvossal, rávágta, hogy teljeskörülmetélés kell, majd kifizettem kb 20e forintot. Nagyon nem tetszett az egész, hogy ennyit fizetek, és kb le se tojnak, én meg mindenképp szerettem volna elkerülni a TKM-et. Így kerestem a kövi helyet. Ez a Belvárosi Orvosi Centrum lett. Árban hasonló az előzőhöz. Felhívtam őket, rá egy hétre időpont. L. Tiborhoz mentem, aki egy nagyon nagyon szimpatikus és empatikus ember, illetve nagyon tapasztalt. Vele sokkal jobban éreztem magam, mint az előző doktorral, de erről majd később. Ő mondta, hogy a TKM ugyan biztos megoldás lenne, de megérti hogy nem szeretném, és megpróbálhatjuk egy fitymafék műtéttel először, mivel sanszos, hogy az felel a relatív szűkületemért is.

2021. dec. 14. 22:52
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Három éve olyan 150 ezret fizettem magánklinikán.

Ebben benne volt a vizsgálat, vérvétel, műtét, varratszedés és kontroll.

Figymaféket átvágták, három öltéssel összevarrták, meglepően gyorsan ment.

Műtét megvolt 10 perc alatt aztán maradni kellett, hogy átvérzik-e a kötés.

Nem fájt, fogorvoshoz képest séta volt a parkban.

Két hét után varratszedés.

Két hónap után már lehetett szex de kezdetben érzékeny volt.


Teljesen rendben gyógyult.

2021. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

MŰTÉT ELŐTT

Tetszett a doktor úr felvetése, így mondtam neki, hogy vágjunk bele. Műtétre időpontot rá egy hétre kaptam! (A kivizsgálás itt is 20e ft volt nagyjából, mint az előző helyen.)

Ma volt maga a műtét, hát rendesen bevoltam tojva őszintén, főleg a helyi érzéstelenítéstől. Bementem, pár perc beszéd, majd ráfeküdtem a műtőasztalra.


⚠️ MŰTÉT

Helyi érzéstelenítésben zajlott a fitymafék műtét. Gatya le, fityma hátra, alapos fertőtlenítés. Ezek utan NEM kötöztek le (párszor olvastam itt, nem is értettem..) hanem odajött az aszisztensnő megsimogatott, és szóval tartott, látta, hogy parázok, de jól kezelte és nagyon aranyos volt. Jött a szuri, ami fájt rendesen, de közel sem annyira mint számítottam rá, nem is a makkba adták, mint amit páran írnak itt. A második érzéstelenítőt egyáltalán nem éreztem már. Itt megkezdődötz a beavatkozás, sztem 10perc lehetett. Itt már nem éreztem semmi szúró fájdalmat, de nyilván kicsit kellemetlen volt ahogy feszítették hátra a bőrt. Vége lett, és ezután nekem nem tettek rá kötést, hanem a fitymámat húzták rá a sebre, ami szorítja a sebet picit. Majd a péniszre jött pár steril lap. Ezután 1 óra pihi a helyszínen, utána lecsekkolt az orvos, elmondott mindent amit tudni kellett, és mentem is fizetni. A műtét 70e ft volt.

Nagyon szuper tapasztalatom volt mind a Belvárosi Orvosi Centrummal, mind a doktorúrral, aki tényleg brutál jófej volt és vicces, csak ajánlani tudom tényleg!

Összességében fizettem tehát 20e+70e+10e(gyógyszerekre)=100.000 forintot cakk pakk.


Azt hogy hogy tovább az majd kiderül, ma estem át a műtéten, úgyhogy a következő hetekben írom a tapasztalataimat. Egyenlőre semmi fájdalmam nincs a műtét óta, holnap kezdődik a kamillás borogatás betadine kiséretével.

2021. dec. 14. 23:14
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen műtéttel nem szabad magánba menni.Állami kórházban is megoldják,pontosan ugyan igy ,és teljesen ingyen.Itt is ugyan ugy be kell tartani mindent,mit magánban .Aki azt szeretné hogy nyoma se maradjon,az megkéri a dokit,teljesen műtse le .Valóságban ezt így is kellene,csak akkor 20 percig tart és legalább 5 varrat van bent.

A fék teljes hosszában a p,testhez hozzá van nőve,és nem gumiból van ,hogy nyúlni tudjon.Az idősebb dokik mind ezt vallják,és csinálják is .

Többen írták már a gyakra,a doki átvágta,és a probléma maradt.

A kérdés,hogyan tovább ? Újabb beavatkozás ? Sajnos nincs más .

2021. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


Kérlek, ha nem értessz hozzá, ne írj választ. Én puszta jó szándékból osztom meg a saját tapasztalataimat, nem tanácsot kérek:)

2021. dec. 14. 23:24
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Az én fitymafék "műtétemet" egy rosszul diagnosztizált letapadás miatti felrántás elintêzte anno.
2021. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

10 NAP MŰTÉT UTÁN


Eltel egy bő hét mióta műtöttek. Azóta napi 3x belelógatom a cerkát 10percig kamillateába, utána szárazra törlöm 10x10es steril lappal, majd betadine, és fityma vissza rá, majd alsóba úgy teszem bele, hogy ráhúzók egy steril lapot, biztos ami biztos.


Szépen, de lassan gyógyul. Látható ahogy lassacskán beforr a seb. Meglepő módon az elso pár nap műtét után tök fájdalommentesen ment, viszont pár napra rá következett 2-3 nap pokol. Iszonyatosan csípett és fájt felhúzni a fitymát, olykor vérzett, gennyes volt, bedagadt, éjszaka felkeltem merevedésre, kimentem a fürdőbe és láttam h vérzik. De szerencsére ez elmúlt, most már napok óta pozitív irányba tart a gyógyulás.


Egyébként ami számomra meglepő, hogx azt hittem nagyon nehéz lesz megállni rejsz nélkül, de egyszerű nagyon, 1-2 nap után átesik az ember a holtponton.

2021. dec. 24. 01:35
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Bakker gézbe kell csomagolnod az érzékenység miatt! Látod kelett neked metéltetni ész nélkül!
2021. dec. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!

Nem metéltettem. 😂

Olvass, utána beszélj:)

Piros természetesen ment

2021. dec. 25. 18:49
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Természetesen a bejelentés is.
2021. dec. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!