Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztata gyulladásra kinek...

Prosztata gyulladásra kinek milyen gyógyszert írták fel és mennyi ideig kellett szedni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 25. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Savulin 500mg 3 hétig napi egy szem, utána Zadex 60mg napi két szem tíz napig + Proxelan kúpot javasolt (30 napos kúra) mellé.
2021. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az urológusok először csak rutinból írnak fel gyógyszert,Ez viszont nem mindig jön be.Ekkor vizeletből baktérium kitenyésztés csinálnak.

Ha megtalálják a kórokozót,ami viszont elsőre nem mindig sikerül,azt is közli a labor,mely gyógyszerek hatásosak erre.Ezekből választ a doki. P.gyulladásnál nagy adagokat kell beszedni,úgy nevezik a baktériumokra lökés szerűen kell hatni.Pl.reggel 2,este is 2 .

Ez kb 5 napi adag.Ha nem elég,újból írnak fel. Ha elmúlt,még utána is írhat fel a doki pár napig egyet.

Egyébként a gyógynövények boltjában lehet venni a "kisvirágufüzike"

tablettát,vagy teát.Ezt is ajánlják az urológusok.

2021. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kisvirágú füzike teát már régóta rendszeresen fogyasztók de jelek szerint nem sokat ér.
2021. dec. 25. 15:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem először csak vizelet vizsgálat volt (prosztata masszázs után), abban nem volt se genny, se vér, így nem tartotta indokoltnak a tenyésztést. Később mégis volt vizelet, ondó és prosztataváladék tenyésztés, de minden negatív lett. A tünetek alapján azt mondta az orvos, hogy prosztatagyulladásom van, de nem tudja igazolni. Se az UH, se a labor, se a tapintás nem igazolta. Most lekopogom, nagyjából minden ok egy ideje, egyedül a farokcsontomnál van enyhe kellemetlen érzés fekvéskor és üléskor.
2021. dec. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Maszek orvosnál voltál ha igen elkuldenett PM az orvos elérhetőségét. Már nagyon nem bírom radaaul jan 2-ig karanténba vagyok. Sztk alapon majd egy hónap múlva kapnék időpontot.
2021. dec. 25. 15:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ország melyik részén élsz?
2021. dec. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A prosztata betegségektől irtóznak az urológusok legjobban.

Nagyon nehéz megtalálni az okot egy gyulladásnál.

Egy urológus prof. osztott meg a rádióban ilyen történetet.

Már gyógyultnak kellett volna lenni a betegnek,de beteg tünetei nem múltak el.Minden labor vizsgálatot elvégeztetett. Voltak 3-4 hónapos szünetek mikor a beteg tünet mentes lett.Aztán kezdődött minden előről.Közben teltek az évek is.A prof úgy gondolta nem adja fel a küzdelmet. Betegét akkor is berendelte labor vízsgálatra mikor teljesen tünet mentes volt. A labor eredményeket mindig hasonlitotta egymáshoz. Már a 11.év volt,betege hónapok óta tünet mentes,de elküldte laborba vizelet baktérium kitenyésztésre .

Ez a labor vizsgálat hozta meg az eredményt .Most volt bent az a baktérium ,ami eddig nem volt található. Erre adott gyógyszert,és a betege nem csak tünet mentes,hanem gyógyult is lett.

A prosztatában a baktériumok hónapokig szunnyadnak,aztán hirtelen aktivizálják magukat.

De manapság hol lehet ilyen lekiismeretes orvost találni ?

Sem az égen ,sem a földön. Ezt egy orvos mondta nekem,mikor egy hatékony injekció felirását kértem tőle. Akkoriban csak neves sportolóknak járt.Aztán csak beszereztem,meg is volt lepődve .

2021. dec. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Heves megyében élek de fel megyek Pestre is ha kell egy jó orvoshoz.
2021. dec. 25. 16:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Felhívtam a mentőt ahol közölték hogy én itthon vagyok a legjobb helyen. Kapcsolták az ügyeletes orvost akinek elmondtam a tüneteket. Azt mondta hogy ez inkább vesemedence gyulladás. Írt fel gyógyszert favipiravir-t. Azt állította hogy gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapítót ír fel. Ebben az országban már gyógyszert sem írnak fel meg kell dögleni mert csak covid van.
2021. dec. 25. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia , mi a helyzet azota veled?
2022. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!