Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma, makk pirosodás csak...

Fityma, makk pirosodás csak fertőzéstől lehet?

Figyelt kérdés

Nekem évek óta van úgy, hogy ritkán itt-ott a fityma belső felületén és még ritkábban a makkon kis foltban, sávban mikor erősebb mikor halványabb pirosodás van.

Spontán kezdődik és spontán el is múlik. Fájdalom és váladékozás mentes.


Mintha a stresszesebb és fizikálisan nehezebb napokon és nyáron gyakoribb lenne. De ez se feltétlen így van.


Másnál is előfordul ez a tünet vagy csak én vagyok így?


Ez csak fertőzéstől lehet? Ha egyáltalán az, úgy gondolom, hogy nem fertőzés azért is kérdem tőletek, hogy másnak is van így?


(Orvos látta, konkrétan semmi érdemlegeset nem szólt hozzá.)


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2022. febr. 16. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak fertőzéstől lehet, lehet akár cukorbetegség, vagy sok féle szervi probléma tünete.

Ugyanakkor talán mégiscsak bakteriális fertőzés miatt a leggyakoribb.


Nekem is van/volt.

Nekem háziorvos megnézte és mindenféle vizsgálat nélkül azt mondta, hogy fertőzés…

Ajánlott rá egy vény nélkül is kapható krémet, amitől sokkal rosszabb lett, pirosabb lett, kiszáradt és fájt is.


Aztán elkezdtem szedni cinket és már pár nap után 60-70 százalékos javulást észleltem, 2 hét alatt pedig megszűnt a probléma.


Amióta rendszeresen szedem a cinket, még nem tért vissza ez a dolog.

2022. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A pirosodás szex nélkül van vagy azzal, mert akkor kb normális?


Amúgy Phogosol oldat félpohár langyos vízbe (kb 8 csepp) és 5 perc áztatás. 5 napon keresztül esténként. Nekem ezt mondta a doki, amikor volt ilyesmi problémám...jó rég.

2022. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

ha orvos látta és semmi érdemlegeset nem szólt hozzá, akkor valószínűleg nem fertőzés.

én arra tippelnék, hogy kidörzsölődés vagy ilyen-olyan kisebb letapadások miatti bőrirritáció és enyhe hámsérülés.

2022. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es válaszolónak: Nagyon köszönöm a választ. Kipróbálom.


2-es válaszolónak: Szex nélkül pirosodik. De azt mondták lehet a maszturbálástól is a bőrpír. Köszönöm kipróbálom a szert.


3-as válaszolónak: Köszönöm a választ. Igen ezek lehetségesek, meg sajnos nekem elég intenzív volt mindig is a váladékképződés a fityma alatt.



Ráadásul nekem gyerek korom óta van a makkom peremén gyöngykagyló papula. 100% biztos, hogy nem nemi betegségtől, mert gyerek korom óta meg van, szerencsére csak kicsik és nincs is sok, inkább csak zavaró a mirigytúlműködés.

Az vigasztal csak hogy ez elég gyakori.



És még mindig ezeken felül, a péniszem oldalán az első harmadáig, feléig van kevés szőrtüsző, amiből már szőr nem (nagyon) nő de nem esztétikus. Kamasz koromban zavaróbbnak éreztem.

Tudom ez is elég gyakori.


Csak így ez a 3 dolog az egyben már kicsit sok(k). De az vigasztal, hogy lehetne minden rosszabb is, és a női vagina is lehet szebb és csúnyább is, mindenféle pirosodással, szőrtüszővel és folyásokkal megspékelve.



Elvileg a szőrtüszőt és a papulát le lehet szedni lézerrel is. De talán kár érte a pénz, ha nem olyan csúnya. Senki és semmi sem tökéletes.


Csak a férfi szeretne minél jobb lenni, főleg egy ilyen "kritikus" területen. :))

2022. febr. 16. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól látod, hogy ezek gyakori dolgok és nem kell szégyenkezni… Meg valóban: a nők nemi szerve sem mindig tökéletesen esztétikus.


Nekem például nagyon erős a szőr a péniszem alsófelén, annyira hogy kozmetikussal gyantáztatom.

Én lézereztetni nem szeretnék, de a szőrtüszőgyulladást a kozmetikus lekezeli.

(Mondjuk elég költséges én havi 40-et költők kozmetikusra, igaz ebben van pedikűr meg sokminden)

2022. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt/van hasonló problémám. Orvos megnézte, de nem talált semmit, bár kenetet nem vett. Nalad vettek? Régebben erősebben mostam akkor többször előjött. Intim mosakodót vagy baba szappant próbáltad már?
2022. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem próbáltam még intim mosakodót, sem a babaszappant rá.


Neked az használtak ezek a megoldások? Az intim mosakodó mennyibe kerül?


Nekem se vettek kenetet róla, mert nagy eséllyel nem nemi betegség. Sőt lehet csak mechanikai sérülés vagy akár a szervezet más problémájának tüneti megjelenése ezen a területen.


De mondta az orvos, hogy nők és férfiak is az életük során nem csak nemi betegségekkel találkozhatnak. Főleg nemi élet során, de a mindennapokban is el lehet kapni nem nemi betegségeket amik maguktól elmúlnak, vagy tünetmentesek maradnak.


Mindenkinél kivétel nélkül így van. Aki nemi életet is él annak nagyobb eséllyel, és több félével találkozhat, de aki nem folytat nemi életet az is könnyedén elkaphat bármit, bárhol, bárhogy.


De sok oka lehet még ezeken kívül is.

2022. febr. 23. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!