Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kisgyermekkorom óta nem...

Kisgyermekkorom óta nem fordult elő nálam ágybavizelés, most, 23 évesen azonban rejtélyes módon elkezdődött. Mi ez, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi gyerekként volt csak ilyennel problémám, alig emlékszem már rá. 10-15 évig egyáltalán nem fordult elő ilyen, most meg már sokadjára ébredek arra éjszaka, hogy nagyon pisilnem kell, és mire felkelek, észreveszem, hogy van már egy folt a gatyámon. Nem szokott nagyon sok jönni, az ágy nem szokott nedves lenni, csak épp annyi jön, hogy a gatyám egy foltban elázik, de hála az égnek az ágyat nem pisilem össze.

1-2 hete kezdődött, kb minden 2.-3. éjszaka előfordul. Pont ugyanakkor kezdődött az éjszakai száj- és torokszárazságom is, amit ezelőtt még soha nem tapasztaltam. Többször is arra ébredek éjszaka, hogy totál ki van száradva az egész szám és a torkom, és nagyon kellemetlen érzés, azóta már csak egy flakon vízzel az ágyam mellett tudok aludni.

Esetleg ennek a kettő dolognak lehet köze egymáshoz? Egyszerre kezdődtek kb, azért gyanakszom rá.

Egy éjszaka van, hogy megiszom akár fél liter vizet is, ha nagyon sűrűn felébredek szájszárazságra, de bevizelni akkor is bevizelek, ha csak nagyon kevés, pár korty vizet iszom meg éjjel. Úgyhogy nem gondolom, hogy a túlzott vízfogyasztástól lenne, de az is lehet, hogy valamilyen betegség, rendellenesség okozza mind a kettő problémámat.

Szerintetek? Esetleg valaki, aki járt már hasonló cipőben?



2022. febr. 23. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Lehet olyat almodsz es azert van ez. Nem veszed eszre a valosagot.
2022. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Nézess vércukorszintet! A leírt tünetek alapján lehetsz cukorbeteg.
2022. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a háziorvossal. Pszichológiai oka is lehet.
2022. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a 2es kommentelővel.

Nálam tavaly februárban kezdődött. Pontosan ugyanezek voltak a tüneteim. Mondjuk nálam 3 hónap alatt max 3x fordult elő, aztán abbamaradt. De fogalmam sem volt nekem sem, hogy mitől van. Már vese betegnek hittem magam stb. Viszont decemberben kiderült, hogy cukorbeteg vagyok.

Egy inzulinrezisztenciára irányuló vérvétel nem árthat. Magánban is 15 ezer körül van. És egy endokrinológus vagy egy diabetologus kiértékeli neked. Háziorvoshoz ne vidd, mert az le se sz$rja. Nekem 17es cukorra csak annyit mondott, hogy ahh nem kell vele foglalkozni, még fiatal vagyok, majd el múlik.... És azóta rengeteg embertől hallom, hogy a háziorvost nem érdekli a cukorbetegség.

2022. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!